Aruba Cloud kolokuje w Centrum Danych Atman WAW-2

25.10.2017
Nowe kontrakty

Atman buduje portfolio dostawców usług w swoim kampusie data center

Aruba Cloud, włoska firma świadcząca usługi hostingu i chmury obliczeniowej, rozpoczęła sprzedaż swoich rozwiązań w Polsce na bazie lokalnej infrastruktury. Dostawca chętnie inwestuje w budowę własnych ośrodków DC, jednak w Polsce zdecydował się na współpracę z Atmanem, liderem polskiego rynku data center. Aruba Cloud umieściła swoją infrastrukturę w neutralnym telekomunikacyjnie Centrum Danych Atman Warszawa-2, położonym w biznesowym centrum Mokotowa w Warszawie i spełniającym wymogi standardu data center definiowanego branżowo jako Tier III.

Polska jest szóstym krajem (po Włochach, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach), w którym Aruba Cloud postanowiła stworzyć bazę dla swoich usług, dostrzegając duży potencjał naszego rynku usług chmury obliczeniowej. Według prognoz analityków branży ICT w ciągu najbliższych lat ten rynek będzie rósł ponad 20% r/r. Popyt na rozwiązania oparte na cloud computingu jest stymulowany m.in. przez cyfrową transformację biznesu, a także rosnącą rolę analityki danych. Nie bez znaczenia jest także szybki rozwój firm z sektora MŚP, które coraz częściej postrzegają outsourcing IT w kategorii rozwiązania pierwszego wyboru i generują ponad 40% przychodów tego rynku.

– Odpowiadając na potrzeby naszych klientów na rynkach CEE, a także realizując naszą politykę dalszej ekspansji na rynku polskim, zdecydowaliśmy się fizycznie zaistnieć w Polsce. Wybór padł na Warszawę, ponieważ ma bardzo dobrą infrastrukturę telekomunikacyjną, sporo centrów danych i potencjalnych partnerów dla naszej dalszej ekspansji. Jednym z priorytetów była więc dla nas lokalizacja, a także odpowiednie zaplecze technologiczne. Dlatego wybraliśmy ofertę Atmana, który od lat działa z powodzeniem na rynku kolokacji w Polsce – wyjaśnia Marcin Zmaczyński, Senior Marketing Executive w Aruba Cloud.

W stronę neutralności

Nawiązanie współpracy z jednym z czołowych europejskich dostawców usług chmurowych jest kolejnym krokiem Atmana w stronę stworzenia w ramach swojego data center wewnętrznego rynku dla podmiotów świadczących usługi telekomunikacyjne. Na początku roku operator poinformował o powołaniu do życia pierwszego w regionie CEE kampusu centrów danych typu carrier neutral.

– Konsekwentnie podążamy w kierunku tworzenia „galerii dostawców”, umożliwiając w ten sposób klientom swobodę wyboru w ramach jednego ośrodka DC. W tej samej lokalizacji mogą korzystać z konkurencyjnych rozwiązań wielu vendorów oferujących usługi z wielu obszarów, takich jak m.in. telekomunikacja, bezpieczeństwo, przygotowanie planów awaryjnych czy rozwiązań bazujących na chmurze obliczeniowej. Chcemy, by klienci sami mogli decydować o tym, z kim współpracują i kto zarządza danym elementem ich samodzielnie zbudowanej infrastruktury, więc kooperacja z Aruba Cloud doskonale wpisuje się w tę strategię – przekonuje Daniel Szcześniewski, Dyrektor Marketingu i Strategii w Atmanie.

Podobny model działania, oparty na telekomunikacyjnej neutralności, z powodzeniem wykorzystują takie firmy, jak IBM, Hewlett Packard czy Telehouse.

ATM S.A. jest notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie liderem polskiego rynku centrów danych i ekspertem w zakresie bezpieczeństwa transmisji i przetwarzania danych. Pod marką Atman świadczy usługi kolokacji i hostingu oraz usługi w chmurze we własnych centrach danych o łącznej powierzchni 13 600 mkw. Wykorzystując swoje łącza zagraniczne i sieci światłowodowe w największych miastach Polski, Atman oferuje usługi szerokopasmowe, w tym dostęp do Internetu i transmisję danych. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego. Więcej informacji na atman.pl.