Atman Cloud i Cloud Basic teraz w sklepie online dostępne od ręki

02.11.2021
Nowości produktowe

Uruchomienie usług chmurowych w Atmanie nigdy nie było takie wygodne i szybkie. Zasoby do budowy swojego środowiska możesz teraz zamówić i opłacić w naszym sklepie internetowym. Możesz także wybrać opcję okresu testowego, zanim zdecydujesz o zakupie. W modelu e-commerce dostęp do zamówionych zasobów cloudowych otrzymujesz w ciągu maksymalnie kilku minut. 

Korzystanie z e-sklepu usług chmurowych Atman Cloud jest intuicyjne. Na początku wskazujesz okres, na jaki chcesz zamówić usługę: 12, 24, 36 miesięcy lub czas nieokreślony.

Następnie wybierasz model rozliczenia. Dostępne warianty to stały abonament miesięczny opłacany z góry, płatność z dołu wyłącznie za użyte zasoby (PAYG), a także połączenie obu poprzednich, czyli abonament + PAYG za ewentualne użycie zasobów wykraczających ponad zamówioną konfigurację.

W przypadku wybrania wariantu z abonamentem konieczne jest wskazanie zasobów Atman Cloud, które chcesz mieć do dyspozycji w ramach miesięcznej opłaty. Podajesz więc typ i ilość takich komponentów jak: vCPU, RAM i Storage, a także liczbę dodatkowych adresów IP. Kalkulację kosztów wybieranych zasobów widzisz od razu w wyświetlanym obok podsumowaniu.

Na tym etapie decydujesz również, czy chcesz skorzystać z opcji testowania usługi, czy chcesz ją od razu zakupić.

W następnym kroku podajesz swoje dane w celu założenia konta w Strefie Klienta Atman (lub logujesz się do niej, jeśli jesteś już naszym klientem). Twoje zasoby już są przygotowywane.

 

Płatności

O ile nie wybrałeś testów, prosimy Cię o dokonanie płatności kwoty w wysokości miesięcznego abonamentu Atman Cloud, a w wariancie PAYG bez abonamentu – opłaty instalacyjnej: 1 zł + VAT. Zaksięgowanie płatności jest warunkiem udzielenia dostępu do środowiska chmurowego.

W przypadku płatności online możesz skorzystać z Blika, karty kredytowej lub szybkiego przelewu bankowego. Jeżeli chcesz zapłacić w późniejszym terminie, wygenerowane zamówienie będzie czekało na Twój ruch w Strefie Klienta Atman.

Testowanie

Jeśli wybrałeś testy, żadna płatność nie jest oczywiście potrzebna. Instrukcje dotyczące logowania do Strefy Klienta i środowiska w Atman Cloud wysyłamy do Ciebie od razu. Możesz zacząć z niego korzystać, gdy tylko się zalogujesz.

Uprzedzamy, że zasoby udostępniane do testów nie są nieograniczone. Wyznaczyliśmy pewne stałe limity, do których zmniejszamy konfigurację abonamentową, jeśli przekracza je na etapie zamówienia. W przypadku gdy po okresie testowym zdecydujesz się kupić pierwotnie wybraną konfigurację, otrzymasz ją rzecz jasna w całości, zgodnie z zamówieniem. 

Testy Atman Cloud trwają maksymalnie 14 dni. Są bezpłatne i nie wiążą się z jakimikolwiek zobowiązaniami. Jeżeli chcesz nadal pracować w środowisku, które skonfigurowałeś sobie w okresie testowym, od jego zakończenia masz 7 dni na dokonanie płatności.

Platforma

Atman Cloud jest wysokowydajną chmurą publiczną bazującą na OpenStack – najpopularniejszym oprogramowaniu chmurowym typu open source. Platforma sprzętowa znajduje się w Centrum Danych Atman w Warszawie, więc przetwarzanie danych w chmurze Atmana spełnia wymagania RODO dotyczące lokalizacji danych na terenie UE. Parametry data center przekraczają standard TIER III, ponadto ośrodek legitymuje się certyfikatami norm: ISO 9001:2015, ISO/IEC 27001:2013 i EPI-DCOS (Data Centre Operations Standard) level-4.

Zalety Atman Cloud

  • Redundantne środowisko chmurowe z wysokim SLA
  • Procesory 3 GHz, dostęp do danych na poziomie do 12 000 IOPS
  • Łącze 1 Gb/s z nielimitowanym transferem danych (in & out)
  • Zarządzanie środowiskiem przez wygodny interfejs graficzny Horizon (bez dodatkowych opłat) lub API
  • Narzędzia sieciowe i ochrona anty-DDoS w cenie
  • Wsparcie techniczne 24/7

Atman Cloud Basic

W tym samym bezpiecznym środowisku udostępniamy również uproszczone usługi chmurowe Atman Cloud Basic. Teraz jeden z trzech predefiniowanych bazowych pakietów zasobów Cloud Basic możesz wybrać i opłacić w naszym e-sklepie, aby zacząć korzystać z usługi tuż po zaksięgowaniu płatności.

Podobnie jak w przypadku Atman Cloud, także w Cloud Basic możesz testować wybraną usługę przez 14 dni bez zobowiązań, a o jej zakupie zdecydować w trakcie lub do 7 dni po zakończeniu okresu testowego.

Wybierz chmurę dla siebie

Przejdź do e-sklepu Atman Cloud >

Przejdź do e-sklepu Atman Cloud Basic >