Atman na Infoshare 2019 pod znakiem cloud computingu

10.05.2019
Wydarzenia

Atman kolejny raz wziął udział w największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej: Infoshare 2019, odbywającej się 8-9 maja w Gdańsku.

Odwiedzających nasze stoisko częstowaliśmy pyszną kawą serwowaną przez baristę, przy okazji dyskutując o potrzebach i rozwiązaniach z szeroko rozumianego obszaru outsourcingu IT. Nasze usługi typu IaaS – szczególnie z zakresu dedykowanego hostingu, czyli chmura obliczeniowa i serwery dedykowane – wzbudziły duże zainteresowanie. Odbyliśmy wiele obiecujących rozmów biznesowych, w tym także dotyczących współpracy w ramach Programu Partnerskiego Atmana.

Obecność na Infoshare wykorzystaliśmy ponadto do promowania Atmana jako atrakcyjnego miejsca pracy dla specjalistów z branży telekomunikacyjnej i informatycznej, zwłaszcza powiązanych z usługami XaaS, i przedstawienia aktualnych ofert rekrutacyjnych.

Dla uczestników konferencji Infoshare przygotowaliśmy nie lada gratkę. Cloud computing jest chętnie wykorzystywany przez developerów oprogramowania, dlatego do wygłoszenia prezentacji na DataTech Stage zaprosiliśmy naszego partnera Grzegorza Madajczaka. Jej tematem były „Praktyczne uwagi w zakresie integracji Atman Cloud z mechanizmami Continuous Integration dostarczanymi przez Bitbucket”.

Tworzenie i zarządzanie nawet najmniejszym projektem staje się zdecydowanie łatwiejsze dzięki wdrożeniu mechanizmów Continuous Integration / Continuous Delivery (CI/CD). Umożliwiają one wydajniejszą pracę, a także szybsze dostarczanie produktu klientowi dzięki całkowitej lub częściowej automatyzacji niektórych procesów. W trakcie prezentacji Grzegorz Madajczak omówił wdrożenie mechanizmów CI/CD na przykładzie aplikacji typu SPA. Jego bazą była usługa cloud computingu Atmana i mechanizmy kontroli wersji (git) w usłudze Bitbucket firmy Atlassian.

Grzegorz Madajczak ma bogate doświadczenie jako front-end i MEAN-stack deweloper. Jego ulubionymi frameworkami JS są Angular i Vue. Pracuje na stanowisku starszego front-end dewelopera w firmie z branży fintech. Jednocześnie jest założycielem i szefem szkoły programowania IDE.school.

W tegorocznej konferencji Infoshare wzięło udział ponad 6000 uczestników 200 prelegentów i ponad 500 start-upów. Na pięciu pękających w szwach scenach odbyło się 176 wykładów. Atmosfera była niesamowita…

Do zobaczenia na Infoshare 2020 – już dzisiaj zapraszamy do naszego stoiska!