Atman partnerem DE-CIX w Polsce

13.09.2022
Nowości firmowe

DE-CIX logoW połowie września br. DE-CIX ogłosił zawiązanie partnerstwa z czterema operatorami punktów wymiany ruchu z Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej. Polskę reprezentuje Atman, który w unikatowy sposób łączy potencjały profesjonalnych usług data center i wszechstronnej, wydajnej infrastruktury telekomunikacyjnej, obejmującej węzeł internetowy Thinx IX.

DE-CIX (German Commercial Internet Exchange) z siedzibą we Frankfurcie nad Menem to czołowy operator punktów wymiany ruchu internetowego (ang. Internet Exchange, IX) na świecie. Szukając możliwości wzmocnienia swojej obecności na południowym wschodzie i w centrum Europy, DE-CIX zaprosił do współpracy cztery firmy z Warszawy, Pragi, Sofii i Bukaresztu.

Zostaliśmy wybrani jako operator bezpiecznych centrów danych, które gwarantują wysoką jakość usług z dostępnością zasilania (uptime) na poziomie 99,999%, i operator Thinx IX, jednego z największych punktów wymiany ruchu internetowego w Polsce.

Nasze partnerstwo z DE-CIX umożliwia firmom z całej Europy bezpośrednią i bezstratną komunikację z wyjątkowym Centrum Danych Atman. Dla nas to ogromna szansa na dotarcie do nowych klientów na terenie naszego kontynentu, a także poza nim. Jednocześnie obecni klienci Atmana otrzymują dostęp do największego na świecie neutralnego ekosystemu połączeń sieciowych.

Jak podaje DE-CIX w swoim komunikacie prasowym, transgraniczna dostępność wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych typu interconnection, takich jak bezpośrednia i dedykowana łączność z chmurą obliczeniową oraz bezpieczne połączenie ze sobą wielu placówek, wielu partnerów biznesowych czy pracujących zdalnie zespołów, będzie jeszcze mocniej wspierać cyfrową transformację w Europie.