Coinfirm stawia na Atman w zakresie szybkiego przesyłu danych

26.07.2018
Nowe kontrakty

Coinfirm, globalny dostawca oprogramowania wykorzystującego technologię blockchain do rozwiązywania problemów związanych z compliance i zarządzaniem ryzykiem, nawiązał współpracę z Atmanem, firmą specjalizującą się w rozwiązaniach centrodanowych dla biznesu i ekspertem w zakresie bezpieczeństwa transmisji i szybkiego przetwarzania danych.

Przedmiotem współpracy są usługi kolokacji szaf pod klaster obliczeniowy oraz udostępnienie wydajnych łączy światłowodowych pomiędzy biurami Coinfirm a serwerownią Atmana z kolokowaną infrastrukturą.

“Dzięki nawiązaniu współpracy będziemy mogli zapewnić klientom usługi o jeszcze lepszych parametrach. Ze względu na ciągły rozwój naszych produktów oraz stały przyrost danych, które analizujemy na naszej platformie, stale pracujemy nad zwiększeniem wydajności naszych systemów” – zaznacza Jakub Fijołek, CTO i współzałożyciel Coinfirm.

Obecnie baza danych Coinfirm zawiera informacje o prawie 10 miliardach transakcji, a liczba monitorowanych adresów (uczestniczących w tych transakcjach) przekracza 500 milionów.

„Blockchain powoli przestaje być narzędziem do obsługiwania wyłącznie transakcji kryptowalutowych. Coraz odważniejsze zastosowanie tej technologii w branży finansowej, zarządzaniu zgodnością, ryzykiem czy w e-państwie powoduje, że do sprawnego działania potrzebuje ona rozwiniętej i elastycznej infrastruktury centrodanowej i telekomunikacyjnej. Już nie chodzi tylko o o tani prąd w dużych ilościach, by zasilić setki koparek kryptowalutowych. W nowych zastosowaniach blockchaina chodzi również coraz bardziej o bezpieczeństwo infrastruktury i wiarygodność procesów – z możliwością szybkiego skalowania, gdy początkowo niepewny pomysł okazuje się być strzałem w dziesiątkę” – podkreśla Daniel Szcześniewski, CMO w Atmanie.

 
O Coinfirm

Jedna z najbardziej wpływowych firm w obszarze RegTech, uznany międzynarodowy lider w zakresie wykorzystywania technologii blockchain w oprogramowaniu do zarządzania ryzykiem i rozwiązywania problemów w obszarze compliance. Od 2016 roku z powodzeniem rozwijająca platformę agnostyczną AML/CTF. Obecnie zatrudnia 100 osób w trzech biurach – w Londynie, Warszawie i Toruniu, skupiając najlepszych ekspertów z zakresu stosowania technologii blockchain, big data i przeciwdziałania cyfrowej przestępczości.

O Atmanie

Lider polskiego rynku centrów danych i ekspert w zakresie bezpieczeństwa transmisji i przetwarzania danych. Świadczy usługi kolokacji i hostingu oraz usługi w chmurze we własnych centrach danych o łącznej powierzchni 13 600 mkw. Wykorzystując swoje łącza zagraniczne i sieci światłowodowe w największych miastach Polski, oferuje usługi szerokopasmowe, w tym dostęp do Internetu i transmisję danych. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego. Atman jest marką handlową ATM S.A., spółki notowanej na GPW w Warszawie.