Aktualności

Aktualności

Nowości o firmie i jej usługach

Colt i Atman nawiązują współpracę

16.11.2020
Nowości firmowe

Colt i Atman nawiązują współpracę w celu dostarczania rozwiązań o wysokiej wydajności i przepustowości przedsiębiorstwom w Europie Środkowo-Wschodniej

Colt Technology Services, czołowy dostawca elastycznych rozwiązań w zakresie łączności o dużej przepustowości, oraz Atman, lider polskiego rynku centrów danych i operator telekomunikacyjny, ogłosili nawiązanie partnerstwa w celu umożliwienia klientom i partnerom telekomunikacyjnym zestawiania połączeń w centrach danych Atmana. Korzystając z wiedzy operatorów Colt i Atman, przedsiębiorstwa w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) mogą łatwiej i szybciej dokonywać transformacji cyfrowej dzięki usługom elastycznym, szerokopasmowym i na żądanie.

Technologia cyfrowa znajduje się w centrum obecnej debaty na temat rozwoju gospodarczego ze względu na jej szerokie zastosowanie podczas epidemii COVID-19. Niewątpliwie pandemia zwiększa skalę wdrażania nowych technologii, niemniej postęp technologiczny zmienia świat już od dwóch dekad, poczynając od poziomu życia aż po sam charakter naszej pracy.

Gwałtowne, przyspieszone przez pandemię rozprzestrzenianie się technologii spowodowało, że przedsiębiorstwa i rządy muszą dostosować się do tej sytuacji w trybie pilnym. Dzięki partnerstwu Colt i Atman będą w stanie zapewnić większe wsparcie firmom i organizacjom, również tym, które chcą rozwijać się w Europie i na świecie, oraz przedsiębiorstwom międzynarodowym pragnącym umocnić swoją obecność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystko to można osiągnąć poprzez podłączenie do sieci światłowodowych i centrów danych Atmana oraz połączenie z siecią Colt IQ, która łączy już ponad 29 000 budynków i 900 centrów danych na całym świecie. To partnerstwo zmieni polski ekosystem łączności, ułatwiając połączenia między biurami korporacji i ich filiami oraz wspierając strategie globalizacji firm dzięki usługom łączności na żądanie i szybkiej łączności.

W ostatnich miesiącach pandemia COVID-19 wprowadziła wiele zmian i skłoniła wiele przedsiębiorstw do przyspieszenia procesu cyfrowej transformacji. Niemal z dnia na dzień musiały one zmienić sposób korzystania z sieci, kładąc większy nacisk na szybkość, stabilność i bezpieczeństwo. Dzięki tej współpracy między dwoma ważnymi dostawcami sieci firmy w regionie CEE będą mogły pewnie konkurować w tej nowej erze przy wsparciu bezpiecznej, elastycznej, skalowalnej i wysoce niezawodnej sieci.

Colt dokonał inwestycji w regionie w odpowiedzi na szybki wzrost gospodarczy, zapewniając łączność o dużej przepustowości, niezbędną do dalszego rozwoju firm. Ta ekspansja to połączenie głównych hubów w tym rejonie przy użyciu ponad 7 000 km nowej infrastruktury światłowodowej. Wśród 10 połączonych miast znajdują się Kraków i Warszawa. Klienci Colt w Polsce korzystają z unikatowej, specjalnie zbudowanej, inteligentnej sieci, która jest w pełni zintegrowana z chmurą. Oznacza to łączność z 6 centrami danych w Warszawie i Krakowie, i liczba ta ma wzrosnąć.

„Strategia transformacji cyfrowej w chmurze wymaga wysoce niezawodnej sieci, która zapewnia bezpieczną łączność o dużej przepustowości, a ponadto jest skalowalna, aby sprostać korzyściom, jakie zapewniają usługi w chmurze. Partnerstwo operatorów Colt i Atman odgrywa istotną rolę w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności i zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb biznesowych w całym regionie” − mówi Leszek Szczech, Sales Account Executive Poland w Colt Technology Services. „W 2018 roku ogłosiliśmy znaczącą rozbudowę sieci Colt IQ w Europie Środkowo-Wschodniej. Region ten staje się coraz ważniejszym obszarem dla Colt i naszych klientów. Jesteśmy zdeterminowani, aby sprostać rosnącym potrzebom obsługiwanych przez nas polskich i międzynarodowych firm, które napędzają ożywienie gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej i na świecie.”

„Pomimo trwającego globalnego kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19 zapotrzebowanie na usługi w zakresie łączności, sieci i centrów danych nadal rośnie” − komentuje Justyna Lenart, Dyrektor Działu Sprzedaży Hurtowej w Atmanie. „Partnerstwo z Colt łączy wiedzę specjalistyczną Atmana w obszarze centrów danych z najwyższej klasy rozwiązaniami Colt o wysokiej wydajności i przepustowości. Dostarczamy bardzo ważną wartość dodaną na rynku zarówno klientom biznesowym, jak i operatorom w celu przyspieszenia ożywienia gospodarczego.”

 

 

Colt Technology Services

Colt stara się zmienić sposób działania świata dzięki sile łączności. Sieć Colt IQ łączy ponad 900 centrów danych w największych centrach biznesowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej, z ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą światłowodową.

Colt rozumie wymagania dotyczące łączności biznesowej i zapewnia rozwiązania o wysokiej wydajności i przepustowości, aby umożliwić klientom osiąganie sukcesu, a wizja Colta koncentruje się na byciu najbardziej zorientowanym na klienta biznesem w branży. Do klientów należą organizacje intensywnie korzystające z danych obejmujące ponad 210 miast w ponad 30 krajach. Colt jest uznanym innowatorem i pionierem w dziedzinie sieci definiowanych programowo (SDN) i wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Jest również jedną z najbardziej stabilnych finansowo firm w swojej branży, będącą w stanie zapewnić najlepszą jakość obsługi klienta w konkurencyjnej cenie.

Więcej informacji na www.colt.net 

Atman

ATM S.A. jest liderem polskiego rynku centrów danych i ekspertem w zakresie bezpieczeństwa transmisji i przetwarzania danych. Pod marką Atman świadczy usługi kolokacji i hostingu oraz usługi w chmurze we własnych centrach danych o łącznej powierzchni 16 470 mkw. Wykorzystując swoje łącza zagraniczne i sieci światłowodowe w największych miastach Polski, Atman oferuje usługi szerokopasmowe, w tym dostęp do Internetu i transmisję danych. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

Więcej informacji na www.atman.pl