Internet podczas 29. Finału WOŚP jak zawsze od Atmana

19.01.2021
Wydarzenia
Aktualizacja wpisu: 1.02.2021 r.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy docenia jakość i niezmienną od wielu lat niezawodność usług świadczonych przez Atman. WOŚP kolejny raz powierzył nam zapewnienie Internetu w studiu finału i dla serwisu WWW Fundacji.

Na 29. Finał WOŚP dostarczamy 6 łączy światłowodowych o łącznej przepustowości 42 Gb/s do obsługi ruchu internetowego i systemu licytacyjnego Orkiestry.

Studio 29. Finału WOŚP pod PKiN

Od lat wspieramy technologicznie Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Dane z dobrego serca”. W tym roku do studia finału na placu Defilad zestawiamy 4 łącza światłowodowe:

  • łącza światłowodowe 2 × 10 Gb/s, które gwarantują stabilną łączność internetową studia 29. Finału WOŚP ze światem, w tym streaming live
  • dodatkowe łącza 2 × 1 Gb/s przeznaczone wyłącznie do obsługi Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców: przyjmowania zgłoszeń i prezentacji przebiegu licytacji na bieżąco w studiu finału.

Oprócz tego do prowadzenia Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców udostępniamy także numery telefoniczne w technologii VoIP. Pod PKiN dostarczamy też szafę kolokacyjną do instalacji wszystkich urządzeń sieciowych obsługujących studio WOŚP.

Strona wosp.org.pl

Podczas każdego finału WOŚP serwis internetowy Fundacji jest oblegany przez osoby śledzące postęp zbiórek, oglądające na żywo przebieg wydarzeń nie tylko w studiu, ale także relacje z całej Polski i Europy. Ogromna jednoczesna liczba wejść na stronę może spowodować spowolnienie jej ładowania lub nawet tymczasową niedostępność. Aby zabezpieczyć stronę wosp.org.pl przed takimi niepożądanymi efektami popularności, na czas 29. Finału WOŚP zapewniamy dedykowane łącza światłowodowe 2 × 10 Gb/s, które obsługują wyłącznie serwer internetowy Fundacji.

Poza tym wydajność serwisu WOŚP jest skrupulatnie sprawdzana kilka tygodni przez szczytowym okresem. Do przeprowadzenia testów obciążeniowych w tym roku udostępniliśmy Fundacji aż 4 serwery dedykowane, każdy wyposażony w niezależne łącze internetowe o przepustowości 1 Gb/s.

Takie przygotowanie łączności i sprzętu gwarantuje, że 31 stycznia 2021 r. strona Fundacji nie zawiedzie internautów.

„Finał z głową”

Zbiórka przeprowadzana podczas tegorocznego Finału WOŚP jest przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii – ogólnie do diagnostyki głowy. Warto więc dołączyć do akcji, choćby symbolicznie, bo liczy się każda złotówka!