Koduj chmurę z Atmanem na infoShare 2018

16.05.2018
Wydarzenia

Zapraszamy do stoiska Atmana i na wspólne wystąpienie z Contrust B.V.

W dniach 22-23 maja w AmberExpo w Gdańsku odbędzie się 12. konferencja infoShare – największe wydarzenie technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym weźmie udział 7000 uczestników i ponad 500 firm i start-upów. O nowych technologiach i innowacjach w biznesie będzie opowiadać 150 czołowych prelegentów z Polski i ze świata. Nie zabraknie także Atmana zarówno jako wystawcy, jak i prelegenta.

Udział w infoShare 2018 będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat rozwiązań data center Atmana, zwłaszcza chmury obliczeniowej i serwerów dedykowanych. Zapraszamy do rozmowy z naszymi przedstawicielami w stoisku Atmana, a także na prezentację, którą przygotowujemy wspólnie z firmą Contrust – holenderskim start-upem IT. Prelekcję pt. „IaC – Code The Cloud”, która odbędzie się pierwszego dnia konferencji o godz. 12.00 na Tech Plus I Stage, poprowadzą Maciej Machacz, konsultant Atmana ds. chmury obliczeniowej, i Jarosław Świerad, architekt rozwiązań DevOps, współzałożyciel Contrustu. Prelegenci odkryją przed słuchaczami tajniki programowania chmur obliczeniowych. Postarają się odpowiedzieć na pytanie, na ile to zadanie jest proste i przede wszystkim pokażą, że cloud computing i automatyzacja zarządzania to kluczowe czynniki oszczędzające nasz czas, bo pozwalają na przyśpieszenie procesów i wdrażania zmian.

Nasz wspólny wykład to kontynuacja współpracy z Contrustem, któremu udostępniliśmy do ciężkich testów duże środowisko chmurowe w ramach odświeżonej platformy Atman Cloud. Contrust jako ekspert w dziedzinie automatyzacji zarządzania chmurą chciał poszerzyć swoje doświadczenie o testy lokalnej chmury bazującej na OpenStack. Wyniki okazały się bardzo satysfakcjonujące dla obu stron. Cieszymy się, że razem będziemy mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy ze środowiskiem chmurowym właśnie podczas InfoShare 2018. To wyjątkowe wydarzenie dostarczające uczestnikom wysokiej jakości informacji w dziedzinie technologii IT i ich zastosowań m.in. w biznesie, mediach i marketingu – wyjaśnia Jakub Bryła z Atmana.

InfoShare to największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja skoncentrowana na technologii, nowych mediach i wsparciu dla innowacyjnych firm i start-upów. Główną misją tegorocznego wydarzenia, które będzie już dwunastym z cyklu, jest budowanie relacji i łączenie przedstawicieli korporacji, inwestorów i start-upów.

W trakcie dwóch dni na siedmiu scenach eksperci technologiczni i przedstawiciele biznesu z całego świata będą opowiadać m.in. o innowacjach w biznesie, technologii blockchain, automatyzacji procesów, Internecie Rzeczy, sztucznej inteligencji czy technologiach chmurowych. InfoShare to także spora dawka wiedzy z zakresu marketing automation, mediów społecznościowych i content marketingu. Poza wykładami i strefą EXPO, na zwiedzających czekają liczne atrakcje towarzyszące, m.in. podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie Startup Contest. W tym roku w szranki stanęło blisko 500 start-upów. 20 najlepszych będzie miało okazję zaprezentować się przed inwestorami. Pierwszy dzień zakończy się koncertem zespołu Organek.