Aktualności

Aktualności

Nowości o firmie i jej usługach

Nowość: przyjazna chmura dla oszczędnych

15.02.2021
Nowości produktowe

Firmom potrzebującym niedużego, prostego w administrowaniu środowiska w przystępnej cenie proponujemy Atman Cloud Basic.

Atman Cloud Basic to uproszczone w użyciu środowisko publicznej chmury obliczeniowej, służące do tworzenia infrastruktury złożonej z niewielkiej liczby serwerów wirtualnych, o niskich kosztach utrzymania. 

Uruchomienie usługi Atman Cloud Basic jest bardzo łatwe. Na starcie klient wskazuje potrzebne zasoby – jeden z 3 pakietów bazowych w preferencyjnych cenach (najniższy pakiet kosztuje od 59 zł netto miesięcznie). Po przydzieleniu zasobów, korzystając z panelu Horizon użytkownik uruchamia 1, 2 lub 3 instancje serwerowe, w zależności od wybranego pakietu bazowego. Jeżeli nie chce korzystać z bezpłatnego systemu operacyjnego Linux (proponujemy kilka wariantów), może dokupić licencje OS Windows.

Warto podkreślić, że przyjazny w użytkowaniu panel administracyjny Horizon jest dostępny bezpłatnie, w ramach miesięcznego abonamentu za Atman Cloud Basic. Podobnie nie ma żadnych dodatkowych opłat za transfer danych – ani za ruch przychodzący, ani za wychodzący.   

Najważniejsze cechy Atman Cloud Basic

Atman Cloud Basic umożliwia klientom elastyczne zarządzanie zasobami i konfiguracjami instancji serwerowych. Zasoby można w każdej chwili powiększyć poprzez upgrade do wyższego pakietu bazowego lub swobodną modyfikację poszczególnych parametrów, takich jak vCPU, RAM, Storage czy liczba adresów IP. Poza tym można swobodnie zmieniać system operacyjny. Można też skorzystać z bogatej listy konfiguracji serwerów wirtualnych, dostępnej w panelu Horizon.

Platforma, na której działa Atman Cloud Basic, jest oparta na Openstack, czyli popularnym i bezpiecznym standardzie cloud computingu typu open source. Do wirtualizacji wykorzystywane jest oprogramowanie KVM.

Klientom Atman Cloud Basic zapewniamy wysokie SLA z dostępnością usługi na poziomie 99%. Infrastruktura, na której świadczymy usługę Cloud Basic, znajduje się w Centrum Danych Atman Warszawa-1, które z naddatkiem spełnia wymagania standardu Tier III dla data center i uzyskało certyfikat EPI-DCOS (Data Centre Operations Standard) na poziomie 4.

Czytaj więcej o Atman Cloud Basic i skorzystaj z 14-dniowych testów usługi (bez opłat i zobowiązań)

Atman Cloud Basic