Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli interesują Cię nasze usługi i chcesz otrzymać dedykowaną ofertę, skontaktuj się z nami. Zapytaj o ofertę

Dostęp do internetu

Sprawdź dostępność usługi w Twojej lokalizacji Sprawdż dostęp

Kalkulator kolokacji

Sprawdź cenę usługi dostosowanej do Twoich potrzeb. Sprawdź ceny

Rekomendują nas

„ATM S.A. sprawnie i terminowo realizuje dla nas usługi głosowe ISDN PRA (30B+D) na dedykowanych łączach, fizycznie doprowadzanych do naszej lokalizacji w oparciu o infrastrukturę sieci ATMAN.”

Mostostal Warszawa Zobacz referencje

Atman jest marką handlową ATM S.A.

ATM S.A. jest polską spółką giełdową (GPW: ATM) od 1991 roku działającą na rynku rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu, która obecnie jest największym w Polsce i istotnym w Europie Środkowo-Wschodniej operatorem centrów danych. Pod marką Atman firma świadczy usługi telekomunikacyjne w oparciu o własne sieci światłowodowe i trzy centra danych, mające łącznie 13 600 m² powierzchni technicznej najwyższej jakości.

Na ofertę Atmana składają się przede wszystkim usługi kolokacji, hostingu i chmury obliczeniowej, a także szerokopasmowej transmisji danych i dostępu do Internetu. Wśród klientów spółki znaleźć można m.in. operatorów telekomunikacyjnych, portale internetowe, instytucje finansowe oraz klientów z sektora przemysłu, handlu i usług.

Jako jedyny polski operator ATM jest obecny w kilku znaczących węzłach międzyoperatorskich Europy: we Frankfurcie (DE-CIX), w Kijowie (DTEL-IX i Giganet), Moskwie (MSK-IX), Pradze (NIX.CZ) i Wiedniu (VIX).


Misja firmy

Dotychczasowe dokonania Spółki w obszarze centrów danych oraz usług telekomunikacyjnych związane są z realizacją naszej misji:

Jesteśmy po to, aby zapewnić Ci nieprzerwany dostęp do danych.

Jej istotnym elementem jest wykorzystywanie naszej eksperckiej wiedzy do zapewnienia klientowi rozwiązań i usług dostosowanych do jego potrzeb.

Tę misję przewidujemy kontynuować także w następnych latach, spełniając oczekiwania klientów co do wysokiego bezpieczeństwa danych, poufności przechowywanych informacji i niezawodnej ich transmisji.


  • Jesteśmy uczciwym i stabilnym partnerem, specjalistami od długoterminowej współpracy. Cenimy partnerskie i długofalowe relacje, zarówno wewnątrz firmy, jak i w ramach współpracy z naszymi klientami i dostawcami.
  • Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie — od 25 lat klienci korzystają z wiedzy i doświadczenia naszych inżynierów. Jesteśmy znani z indywidualnego podejścia i dotrzymywania składanych obietnic.
  • Najwyższa jakość usług to założenie, które leży u fundamentów naszej działalności. Zarówno na poziomie projektowania i rozwoju naszej infrastruktury, jak i w ramach wszystkich codziennych działań dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu dostępności i jakości naszych usług telekomunikacyjnych.


Wartości firmy

W naszych działaniach kierujemy się następującymi wartościami:

1. Współpraca (wzajemna pomoc, koleżeńskość, zaufanie, integracja, relacje)

Działamy jako zespół, chętnie pomagamy sobie nawzajem i dzielimy się wiedzą. Dbamy o wzajemne relacje, dobrą atmosferę i darzymy się zaufaniem.

2. Klient (dbanie o klienta i wizerunek firmy, elastyczność, zadowolenie klienta)

Klienci są najważniejsi, dbamy o ich zadowolenie i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Jesteśmy otwarci na ich potrzeby i jesteśmy elastyczni przy wypracowywaniu rozwiązań.

3. Otwartość (życzliwość, szacunek, lojalność, uczciwość)

Jesteśmy otwarci na drugiego człowieka i na nowe idee i zmiany. Klientów i współpracowników traktujemy z szacunkiem i życzliwością. Dbamy o dobre, długofalowe relacje. Postępujemy uczciwie.

4. Innowacyjność (rozwój firmy i jednostki, podnoszenie kwalifikacji, kreatywność)

Jesteśmy liderami, działamy nowocześnie. Kreatywnie pracujemy nad dostarczaniem rozwiązań oczekiwanych przez rynek. Chętnie podnosimy kwalifikacje i doskonalimy się, a zdobytą wiedzę wykorzystujemy dla rozwoju firmy.

5. Profesjonalizm (wiedza i kompetencje, jakość, terminowość i niezawodność usług, odpowiedzialność, rzetelność, sumienność i zaangażowanie)

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie do zapewnienia usług na najwyższym poziomie. Pracujemy z zaangażowaniem, sumiennie i odpowiedzialnie. Dotrzymujemy obietnic. Stawiamy na jakość, niezawodność, terminowość, bezpieczeństwo i ciągłość usług.

6. Orientacja na cel (rozumienie celów, nastawie na cel, determinacja, konsekwencja, efektywność działania, przedsiębiorczość)

Jesteśmy świadomi celu działania firmy i wspólnie do niego dążymy. Cel firmy stawiamy przed celami jednostkowymi czy zespołowymi. Wierzymy w sukces i z determinacją podejmujemy działania, aby go osiągnąć. Ważna jest dla nas konsekwencja i doprowadzanie spraw do końca. Efektywnie wykorzystujemy zasoby, tak aby osiągać oczekiwane wyniki. Dbamy o wynik firmy i podnoszenie jej wartości. Każdy zespół i każdy pracownik w swoich działaniach kieruje się dążeniem do optymalizacji kosztów i zwiększania przychodu i marży.

Kamienie milowe w historii ATM

Zobacz także serwis korporacyjny ATM S.A.: www.atm.com.pl.

Zaufali nam: