Shoper zainwestuje ponad 6 mln złotych w nowe centra danych

20.04.2022
Nowe kontrakty

Shoper i Atman inwestują w ośrodki przetwarzania danych dla rynku e-commerce. Kupujący i sprzedający zyskają większą szybkość i bezpieczeństwo transakcji internetowych.

Lider rynku sklepów internetowych w modelu SaaS, we współpracy z Atman sp. z o.o., uruchomi dwa nowe centra przetwarzania danych. Celem inwestycji jest dalsze zwiększanie mocy obliczeniowej platformy Shoper i wykorzystanie najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa sieciowego. Shoper rozbuduje także sieć światłowodową łączącą centra przetwarzania danych oraz wdroży nową platformę z zakresu cyberbezpieczeństwa. W 2022 roku liczba centrów danych wykorzystywanych przez Shoper zwiększy się do czterech. Firma wykorzystuje również infrastrukturę chmury publicznej dostarczaną przez globalne firmy technologiczne.

Konsekwentnie inwestujemy w rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej, aby kupujący i sprzedający w polskim e-commerce mieli zawsze bezpieczny i szybki dostęp do danych i najwyższy komfort przeprowadzania transakcji. Do inwestycji wybraliśmy partnera, który doskonale rozumie wyzwania stojące przez rynkiem handlu elektronicznego i wykorzystuje innowacyjne technologie związane z przetwarzaniem danych – mówi Krzysztof Krawczyk, wiceprezes Shoper.

Platforma Shoper oferuje najpopularniejsze na polskim rynku rozwiązanie do prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS. Umożliwia także wykorzystanie usług dodatkowych, takich jak płatności internetowe, reklama internetowa czy logistyka.

Na koniec 2021 roku Shoper obsługiwał 33 tysiące klientów, z czego blisko 26 tys. bezpośrednio i ponad 7 tys. w modelu private label, dostarczając swoje usługi do partnerów biznesowych. Tylko w listopadzie 2021 roku na platformie Shoper otworzyło się tysiąc nowych sklepów, co było rekordowym wynikiem w ciągu jednego miesiąca. Rekordowa była też sprzedaż w sklepach korzystających z platformy Shoper – GMV dla sklepów własnych wyniósł w 2021 roku 5,8 mld zł, a dla sprzedaży wielokanałowej (omnichannel, tj. w sklepach własnych i połączonych z nimi platformach handlowych) 6,4 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 44% i 46% w porównaniu do roku 2020.

Atman udostępnia swoim klientom najwyższej jakości certyfikowaną infrastrukturę centrów danych zaprojektowaną w sposób spełniający wymagania zarówno skutecznej cyberochrony, jak i stałego dostępu do znajdujących się tam zasobów IT. Środowisko udostępnione firmie Shoper ma najwyższe parametry dostępności, łączności i bezpieczeństwa, a tym samym gwarantuje ciągłość działania platformy. Dzięki temu Shoper może w pełni skoncentrować się na dynamicznym rozwoju swojego biznesu – powiedział Daniel Szcześniewski, CEO firmy Atman.

 

Shoper

Shoper S.A. to właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy pod tą samą nazwą (Shoper) dla rynku ecommerce, sprzedawanej w modelu SaaS (Software as a Service). Spółka oferuje usługi w formie abonamentu, w zależności od wielkości i potrzeb danej firmy i biznesu. Shoper wspiera użytkowników w prowadzeniu, zarządzaniu i rozwoju własnej sprzedaży online. W ramach usług dodatkowych udostępnia m.in. wsparcie w obszarze marketingu, logistyki czy płatności.  W lipcu 2021 roku Shoper zadebiutował na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a już w grudniu dołączył do indeksu sWIG80. Debiut giełdowy przyczynił się do istotnego wzmocnienia rozpoznawalności marki Shoper i zaufania do firmy jako najpopularniejszego dostawcy sklepów internetowych w modelu subskrypcyjnym.

 

Atman

Atman sp. z o.o. (dawniej ATM S.A.) od ponad 25 lat buduje usługi outsourcingu IT w modelu IaaS. Bazuje na pięciu filarach, które tworzą: centra danych, międzymiastowa światłowodowa sieć szkieletowa z sieciami metropolitalnymi, punkt wymiany ruchu IP, chmura obliczeniowa i farma serwerów dedykowanych. Stos usług Atmana został zaprojektowany, aby wpierać ciągłość działania biznesu klienta. Dzięki unikalnemu połączeniu kompetencji Atman buduje dla swoich klientów zapasowe centra danych i dedykowane rozwiązania DRC, które w sytuacji kryzysowej utrzymują funkcjonowanie kluczowych procesów operacyjnych. Jako doświadczony partner biznesowy z zespołem ponad 100 inżynierów i specjalistów technicznych, Atman doradza w projektach IT niemal każdej skali. Biorąc odpowiedzialność za warstwę fizyczną środowiska IT klienta, Atman umożliwia mu optymalizacje budżetową oraz skupienie się na własnej działalności i ekspansji na nowe rynki.

Nowy poziom bezpieczeństwa w Shoper