Aktualności

Aktualności

Nowości o firmie i jej usługach

Statystyki Thinx IX potwierdzają wysoką oglądalność Wiedźmina w Polsce

08.01.2020
Wydarzenia

W pierwszym tygodniu po premierze „Wiedźmin” rozgrzewał do czerwoności porty dostępowe Netfliksa w naszym punkcie wymiany ruchu Thinx IX! Przesyłany do nas content wykorzystywał ich przepustowość (łącznie 100 Gb/s) w prawie 100%.

W tym samym czasie znacznie wzrósł ruch wychodzący z Thinx IX do innego polskiego IX-a, praktycznie wysycając łącza. Klienci jego uczestników też chcieli zobaczyć „Wiedźmina” 😉

Thinx Internet exchange, czyli punkt wymiany ruchu internetowego, jest jednym z największych w Polsce (170 uczestników, ok. 500 Gb/s ruchu). Jego główny węzeł mieści się w Warszawie w Centrum Danych Atman WAW-2, ale żeby wpiąć się do Thinx, można wybrać dowolny węzeł dostępowy naszego IX-a w Polsce – porty dostępowe są wszędzie w tej samej cenie i nie ma dopłat za transmisję do warszawskiego węzła. Obecnie oferujemy 24 lokalizacje węzłów (PoP-ów) w 14 miastach w całym kraju.

Korzystając z bezpłatnej usługi peeringu, uczestnik naszego IX-a wymienia bezpośrednio ruch z innymi uczestnikami, a także ma dostęp do zasobów takich właśnie atrakcyjnych dostawców treści jak Netflix, bo są u nas również: Facebook, Google, YouTube, Twitch, Akamai, Allegro, IPLA, tvn player, TVP i in.

Wpięci do Thinx IX operatorzy telekomunikacyjni, ISP, telewizje kablowe, serwisy społecznościowe i portale internetowe itp. mają szybszy dostęp do światowego Internetu, podnoszą jakość i uatrakcyjniają swoją ofertę dla użytkowników końcowych o nowy content. Z kolei contentodawcy znacznie szybciej docierają do odbiorców, wprowadzając ich doświadczenie na wyższy poziom.

Dowiedz się więcej o infrastrukturze i usługach Thinx IX.