Neutralność telekomunikacyjna

Neutralność telekomunikacyjna

Usługa telekomunikacyjna od dowolnego dostawcy
w Twoim centrum danych

Zainteresowany ofertą?
Skontaktuj się z nami
Zadaj pytanie

Pełna neutralność telekomunikacyjna

Centra Danych Atman są neutralne telekomunikacyjnie. Dla Ciebie oznacza to, że do kolokacji serwerów, serwerów dedykowanych czy chmury obliczeniowej możesz kupić dowolną usługę telekomunikacyjną od wybranego operatora, który jest obecny lub chce być obecny w naszych obiektach. Operatorzy z kolei mogą oferować swoje usługi wszystkim klientom, którzy ulokowali swoje zasoby w naszych centrach danych. Niskie koszty i swoboda wyboru (brak vendor lock-in) to cechy, których nie sposób pominąć przy budowie strategii rozwoju IT firmy takiej jak Twoja.

Niezależność od operatora centrum danych w zakresie łączności (brak vendor lock-in)

Pełna swoboda w tworzeniu architektury Twojej sieci

Dostęp do nieograniczonych zasobów telekomunikacyjnych dzięki  środowisku multioperatorskiemu

Korzystne ceny, otwarty rynek usług telekomunikacyjnych

Redundancja połączeń i meet-me room (2 węzły na budynek)

Brak nakładów CAPEX dzięki gotowej, działającej infrastrukturze

Łączniki (cross-connects)

Dzięki fizycznym łącznikom (cross-connect) otrzymujesz ultraniskie opóźnienia dostępu do sieci i zasobów innych klientów lub operatorów. Przejrzysta polityka i prosty cennik są solidnymi podstawami, na których możesz budować dowolne rozwiązania biznesowe z wykorzystaniem komponentów dostępnych w naszych centrach danych.

łączniki schemat

 

 

Lista operatorów

Obiekty kolokacyjne Atmana to złożony ekosystem usług świadczonych przez nas, naszych partnerów i innych dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych. Sprawdź listę operatorów obecnych w naszych centrach danych.

OPERATOR WAW-1 WAW-2
Atman
Telcomedia
Cebit
Citymedia/Starnet
Citystrada
DotCom
Emitel
e-Telco
Exatel
FiberTree
Hawe Telekom
Inwep
ITSA
JMDI
KBTO
Lukman
NASK
Netia
Orange
Polkomtel
SPEC
Speed-Soft
Tel-Nap
Tel-Team
TKPSA/3S
T-Mobile
UPC
Virtua Operator

Jeśli jesteś operatorem telekomunikacyjnym

Własny punkt obecności w centrach danych lidera rynku to nie tylko komfort i prestiż, to także sposób na rozwój i retencję bazy klientów. Dzięki posiadaniu swojego węzła w jednym z obiektów data center Atmana firmy telekomunikacyjne mają bezpośredni dostęp do bogatej bazy klientów biznesowych i instytucjonalnych, zaś dostęp do usług operatorów globalnych umożliwia bezpośrednie dotarcie do odległych rynków przy zachowaniu najwyższych parametrów transmisji. Duża liczba usług dodatkowych powiększa Twoje portfolio i zmniejsza tzw. churn (migrację klientów).

Optymalizacja kosztowa
 • brak CAPEX
 • profesjonalne rozwiązania
 • wsparcie Atmana
Uruchomienie węzła w Atmanie jest przedsięwzięciem niskonakładowym i pozbawionym ryzyka operacyjnego. Nie musisz zatrudniać wysoko płatnych specjalistów od rozwiązań sieciowych ani ogłaszać przetargów na zakup infrastruktury. To wszystko jest na miejscu, zorganizowane przez Atmana.
Stabilność
 • profesjonalne rozwiązania
 • systemy redundancji
Atman od lat buduje i inwestuje w swoją architekturę telekomunikacyjną, stosując najlepsze wzorce projektowe. Rezultatem jest niezawodna sieć, a nadmiarowość pozwala zachować ciągłość świadczenia usług. Network Operations Center monitoruje usługi w trybie 24/7.
Elastyczność
 • przejrzyste i proste zasady
 • równe traktowanie wszystkich uczestników
Naczelną polityką obowiązującą w naszych centrach danych jest przejrzystość zasad i ich transparentność. Ułatwiamy dostęp naszym klientom do usług innych operatorów. Nie stosujemy nieczystych polityk typu vendor lock-in. 

Lista operatorów zagranicznych obecnych w naszych centrach danych:

OPERATOR WAW-1 WAW-2
CenturyLink
Cogent
Colt Technology
EXA Infrastructure
Liberty Global / UPC
Orange Business Services
RETN
Telefonica
Telia Company
T-Systems
Verizon

Dostęp telekomunikacyjny do data center

Polityka otwartości i neutralności to także uczciwe i jasne zasady dostępu do naszych zasobów dla operatorów. Każdy z naszych obiektów wyposażony jest w kilka tras przyłączeniowych, co znakomicie ułatwia rozbudowę o nowe łącza i podnosi stopień dostępności usług świadczonych w naszych obiektach.

Mapa dostępu Warszawa-1 (WAW-1)
Mapa dostępu Warszawa-2 (WAW-2)

Zainteresowany naszymi usługami?

Wyślij formularz z zapytaniem

  Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.