Wraz z rozwojem Thinx IX rośnie liczba portów 100G

18.03.2021
Nowości firmowe
Coraz bardziej atrakcyjne treści w punkcie wymiany ruchu Thinx zmuszają jego uczestników do poszerzania portów

Dynamicznie zwiększa się popyt internautów na content dostępny w naszym punkcie wymiany ruchu, dlatego wielu uczestników Thinx decyduje się poszerzyć porty do 10, 40G –  niektórzy nawet do 100G. Obecnie 12 firm korzysta w Thinx IX z portów o przepustowości 100 Gb/s, przy czym warto zaznaczyć, że niektórzy uczestnicy nie ograniczają się do jednego, np. Netflix ma 2 × 100G. Rekordzista właśnie uruchamia czwartą „setkę”, jednak nie możemy zdradzić jego nazwy; ogólnie w przygotowaniu znajduje się aż 21 nowych portów 100G w Thinx.

Nie byłoby to możliwe bez stałej pracy nad rozwojem naszego IX-a. W 2020 roku doposażyliśmy infrastrukturę umożliwiającą uruchamianie kolejnych portów n× 100G dla klientów, a także poszerzyliśmy szkielet Thinx IX w kilku istotnych fragmentach.

Najbardziej spektakularną zmianą było podwojenie przepływności kluczowego linku Thinx między węzłami w Centrum Danych Atman Warszawa-2 na Konstruktorskiej a LIM w Alejach Jerozolimskich. Prace zakończyliśmy w grudniu – parę dni przed premierą słynnej gry CyberPunk 2077. Przepustowość 400 Gb/s uzyskana dzięki tej modernizacji od razu okazała się bardzo przydatna, bo w czasie premiery ruch na tej trasie osiągnął poziom 312 Gb/s.

Ogólnie od lipca do końca 2020 roku odnotowaliśmy ponad 50-procentowy wzrost ruchu w Thinx. Poprzez dodanie zasobów lub poszerzenie portów swoje uczestnictwo w Thinx zwiększyły takie firmy, jak Vectra, Allegro, Evio, Toya, Greener, TVP, P4 (Play) i in.

W 2021 roku kontynuujemy rozbudowę szkieletu Thinx IX przede wszystkim pod kątem zwiększenia redundancji i dostępności portów 100G. Naszym celem jest dodatkowe wzmocnienie bezpieczeństwa i zapewnienie naszym klientom jeszcze wyższej dostępności usług, mimo że już teraz oferujemy wysokie SLA na usługi Thinx IX. Intensywnie pracujemy nad włączaniem do naszego punktu kolejnych dostawców interesujących treści.

 

 

Dowiedz się więcej

o usługach Thinx IX