Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli interesują Cię nasze usługi i chcesz otrzymać dedykowaną ofertę, skontaktuj się z nami. Zapytaj o ofertę

Dostęp do internetu

Sprawdź dostępność usługi w Twojej lokalizacji Sprawdż dostęp

Kalkulator kolokacji

Sprawdź cenę usługi dostosowanej do Twoich potrzeb. Sprawdź ceny

Rekomendują nas

„Korzystaliśmy z usług ATM S.A. świadczonych pod marką ATMAN i wysoko oceniamy ich poziom.”

HBO Polska Zobacz referencje

Zasięg sieci Atman

Cenne aktywa pracujące dla naszych klientów

  • ponad 4500 km łączy międzymiastowych
  • nowoczesne centra danych o łącznej powierzchni technicznej ponad 13 600 mkw.
  • ponad 50 węzłów tworzących ogólnopolską sieć transmisji danych
  • 100 000 km włókien optycznych
  • bezpośrednie punkty styku o dużej przepustowości z ponad 1000 sieci telekomunikacyjnych (z czego około 300 w Polsce)
  • serwis dostępny 24 godziny na dobę.

Sieć krajowa

Krajowa sieć Atman to węzły telekomunikacyjne w kilkudziesięciu miastach oraz ponad 4500 km łączy o przepustowości od 1 Gb/s do n×10 Gb/s w głównych relacjach. Sieć jest stale rozbudowywana i modernizowana, tak by zaspokoić rosnące potrzeby użytkowników, aplikacji biznesowych i serwisów internetowych.

Schemat sieci Atman Okręg warszawski Okręg górnośląski Schemat sieci Atman

Posiadamy jedne z największych w Polsce metropolitalne sieci światłowodowe

Światłowodowa sieć Atman łączy najistotniejsze centra biznesowe i najważniejsze węzły telekomunikacyjne w największych polskich miastach. Zasięg sieci jest stale powiększany wraz ze wzrostem liczby klientów i wprowadzaniem nowych usług.

Łączność międzynarodowa

Logo węzłów zagranicznych

Atman jako jedyny polski operator jest obecny w kilku znaczących węzłach międzyoperatorskich w Europie: DE-CIX (Frankfurt), DTEL-IX i Giganet (Kijów), MSK-IX (Moskwa), NIX.CZ (Praga) i VIX (Wiedeń). Wymiana ruchu w takich węzłach jest alternatywą i uzupełnieniem dla tranzytu IP dokonywanego poprzez operatorów Tier 1 (sieci tworzących globalny szkielet Internetu). Dzięki temu ponad 50% światowych zasobów Internetu jest osiągane poprzez bezpośrednie, nielimitowane i bezpłatne styki z setkami operatorów.

Logo Member of Euro-IXNależący do Atmana punkt wymiany ruchu Thinx jest członkiem stowarzyszenia Euro-IX (European Internet Exchange Association), założonego w 2001 r. przez największe węzły międzyoperatorskie w Europie. Jego cele to koordynowanie standardów technicznych, ustalanie wspólnych zasad działania, opracowywanie i publikowanie danych dot. peeringu, a także współpraca i wspieranie rozwoju stowarzyszonych punktów wymiany ruchu.

Poza wymianą ruchu w węzłach międzyoperatorskich Atman wykorzystuje łącza trzech operatorów klasy Tier 1 do pełnego tranzytu międzynarodowego. Wybrana konfiguracja zapewnia bezpieczeństwo zarówno każdego punktu styku (po dwa styki 10 Gb/s), jak i całości rozwiązania (łącza mają zapas przepustowości wystarczający do przejęcia ruchu w przypadku awarii jednego z nich).

Zaufali nam: