Zmiany w ofercie serwerów dedykowanych

28.01.2020
Nowości produktowe

W styczniu br. Atman zaktualizował konfiguracje i ceny serwerów dedykowanych, znajdujących się w tzw. standardowej ofercie, czyli dostępne od ręki. To cykliczny element stałego dbania dostawcy o jakość usługi.

Wprowadzone zmiany poprzedziła wnikliwa analiza techniczna i biznesowa poszczególnych maszyn. Tylko jedna konfiguracja (z linii Startup) pozostała w niezmienionej postaci. Większa część (12) serwerów dedykowanych Atmana dostępnych w 2019 r. została poddana upgrade’owi, a kilka z nich (4) wycofano z oferty. Wprowadzono natomiast 5 nowych konfiguracji standardowych.

Zmiany te podyktowane były z jednej strony wiekiem technologicznym poszczególnych podzespołów, co przekłada się na ich niezawodność, a także preferencjami naszych klientów i partnerów biznesowych.

Aktualizacje konfiguracji polegały na przykład na:

  • wprowadzeniu procesora nowszego o jedną generację
  • zwiększeniu pamięci RAM
  • wymianie dysków na większe
  • dodaniu kontrolera RAID.

W przypadku 2 serwerów z linii Business zdecydowano o ich całkowitym wycofaniu z oferty ze względu na zbyt już słabe do tego typu maszyn procesory E5-2620v4 (8-core). W zamian wprowadzono 2 podobne konfiguracje, ale wyposażone w najnowsze procesory Silver 4208 (8-core) i większy RAM.

Z 2 innych serwerów natomiast zrezygnowano, ponieważ nie cieszyły się zainteresowaniem klientów. Zaproponowano natomiast 3 nowe maszyny, wytypowane na podstawie analizy zarówno popularnych konfiguracji standardowych, jak i serwerów tzw. customowych, budowanych regularnie pod specyficzne wymagania klientów Atmana.

Przy okazji odświeżenia konfiguracji nastąpiło coroczne dostosowanie cennika serwerów dedykowanych Atmana do cen rynkowych. Miesięczny koszt wynajmu większości serwerów standardowych nieco wzrósł, natomiast w przypadku 4 konfiguracji linii Business – mimo upgrade’u technicznego – ceny spadły średnio o 20,16%.

Obecnie na linię Startup składa się 7 konfiguracji serwerów (+1), Business – 9 (+1), a na linię Enterprise – 2 (-1). Poza standardowymi konfiguracjami serwerów dedykowanych Atman oferuje dowolne konfiguracje customowe – serwery przygotowywane na życzenie, zgodnie z indywidualną specyfikacją podaną przez klienta.

Sprawdź szczegółową ofertę standardowych serwerów dedykowanych Atmana

Zobacz konfiguracje serwerów