Branża budowlana – platforma wymiany plików

Branża budowlana - platforma wymiany plików

Rozwiązania Atmana dla Twojego biznesu

Wyzwanie w branży budowlanej

questionmark2

 

Firmy z branży deweloperskiej jak mało które potrzebują wygodnego sposobu współdzielenia plików przez pracowników znajdujących się w dowolnej lokalizacji. Ekipy budowlane znajdujące się w różnych miejscach kraju czy nawet świata muszą mieć dostęp do poufnej dokumentacji związanej z prowadzonymi pracami, często zawartej w bardzo dużych plikach. Nie powinny  jednak mieć wglądu w dokumenty innych ekip.

 

Potrzeby

Zapewnienie bezpiecznego i wygodnego zdalnego dostępu do dużych plików, ale ograniczonego do określonych części repozytorium.

Rozwiązanie

Platforma wymiany plików znajdująca się na serwerze w bezpiecznym centrum danych i zarządzana przez dostawcę zgodnie z wytycznymi klienta.

Opis rozwiązania

file access

Atman uruchamia dla klienta platformę wymiany plików na jednym ze swoich serwerów dedykowanych. Rozwiązanie bazuje na oprogramowaniu typu open source, dzięki czemu klient nie ponosi kosztów licencji. Umożliwia ono swobodne zarządzanie ustawieniami, w tym użytkownikami i zakresem ich dostępu do plików, np. ograniczeniem do wskazanych części repozytorium.

Osoby upoważnione mogą korzystać z platformy, będąc w dowolnym miejscu na świecie, oczywiście pod warunkiem dostępności Internetu.

Dużą wygodą dla użytkowników jest fakt, że nie muszą pamiętać dodatkowego hasła. Dzięki wdrożeniu Active Directory autentykacja dostępu do wszystkich firmowych systemów, w tym platformy wymiany plików, odbywa się przy pomocy tego samego loginu i hasła.

Klient nie zajmuje się utrzymaniem serwera ani samej platformy. Dbanie o ich prawidłowe działanie leży całkowicie po stronie Atmana w ramach usługi zarządzania infrastrukturą IT. 

Serwer dedykowany w standardzie ma zapewnioną opiekę serwisową, stabilną łączność internetową i ochronę przed atakami DDoS. Poza tym Atman jako operator nie ogranicza wolumenu przesyłanych danych – nie ma limitów upload/download – i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami, co jest szczególnie istotne w przypadku transferu dużych plików.

Korzyści dla klienta

Wygodny zdalny dostęp do plików
Bezpieczeństwo i wysoka dostępność
Zachowanie poufności dokumentacji
Scedowanie utrzymania na dostawcę
Brak opłat za nielimitowany transfer
Niskie koszty rozwiązania (opex)

Z naszych rozwiązań korzystają m.in.

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Wyślij formularz z zapytaniem

    --
    Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.