Przegląd partnerów Atmana i stosowanych technologii

Connectivity

Google Cloud Interconnect Partner

Jesteśmy partnerem Google Cloud w kategorii Interconnect. Utrzymujemy punkt styku z warszawskim regionem europe‑central2 Google Cloud Platform, oferując klientom bezpośrednie, dedykowane połączenia z zasobami tej globalnej chmury. Usługa Atman Google Connect gwarantuje stuprocentową wydajność i zerowe opóźnienia.

Cisco

Z Cisco, jednym z czołowych producentów sprzętu telekomunikacyjnego, współpracujemy od blisko 30 lat. Obecnie rozwiązania tej firmy wykorzystujemy w 3 obszarach. W sieci Atman stosujemy m.in. urządzenia Cisco pracujące w technologiach IP i MPLS. Switche Cisco znajdują się w naszej ofercie wynajmu sprzętu, który stanowi uzupełnienie usługi Serwerów Dedykowanych. Ponadto na technologii Cisco bazuje świadczona przez nas usługa Atman SD-WAN.

Punkty Internet exchange i operatorzy Tier 1

DE-CIX we Frankfurcie to największy europejski punkt wymiany ruchu IP. Znajdujący się w nim punkt dostępowy sieci Atman umożliwia uczestnikom naszego punktu wymiany ruchu Thinx IX bezpośredni dostęp do bogatych zasobów uczestników DE-CIX. Obecność w ukraińskim IX-ie Giganet w Kijowie zapewnia z kolei szybką łączność z rynkiem Europy Wschodniej. 

Bezpośrednie styki sieci Atman z globalnymi sieciami operatorów Tier 1: Tata Communications, Arelion (dawniej Telia Carrier) gwarantują naszym klientom szybki dostęp do zasobów Internetu na całym świecie.

Infrastruktura data center

Budując i wyposażając nasze obiekty kolokacyjne korzystamy z najnowszych systemów i urządzeń oferowanych przez uznanych producentów. Takie podejście jest jednych z elementów stanowiących gwarancję niezawodności Centrów Danych Atman.

 • Delta Electronics (Poland) – dostawca UPS-ów modułowych współpracujących z bateriami litowo-jonowymi
 • Inventpower – dostawca agregatów prądotwórczych marki Cummins
 • Schneider Electric Polska – główny dostawca układów i systemów zasilania
 • SDMO – znany producent profesjonalnych generatorów przemysłowych, spółka zależna francuskiej firmy Kohler
 • Stulz Polska – dostawca rozwiązań klimatyzacyjnych do zastosowań wymagających wysokiej niezawodności
 • Vertiv Poland – główny dostawca rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej

Usługi chmurowe Atmana

Nasza lokalna platforma chmurowa bazuje na OpenStack – najpopularniejszym oprogramowaniu chmurowym typu open source. Świadczone na niej usługi Atman Cloud i Atman Cloud Basic są bezpieczne i wysoko dostępne.

W zakresie wirtualizacji oferujemy również licencjonowane oprogramowanie VMware. Także przy projektowaniu i tworzeniu rozwiązania Atman Private Cloud od klienta zależy, czy zastosujemy VMware czy OpenStack. Wykorzystanie tego ostatniego z pewnością ułatwi w przyszłości budowę i użytkowanie chmury hybrydowej na bazie naszych usług, ze względu na kompatybilność z platformą chmury publicznej 

Developerom proponujemy z kolei wygodne i łatwo skalowalne środowiska kontenerowe z platformą Kubernetes służącą do zarządzania zadaniami i aplikacjami tworzonymi i utrzymywanymi w kontenerach. Kubernetes (znany też jako K8s) to popularne i dynamiczne rozwijające się oprogramowanie open source umożliwiające zwinną orkiestrację kontenerów.

Serwery dedykowane i wynajem sprzętu

Komponenty serwerów

Nasze serwery dedykowane bazują na platformie (obudowie i płycie głównej) Supermicro. W standardowych konfiguracjach korzystamy z procesorów firm Intel (mamy status Intel Gold Partner) i AMD. Wyposażamy je w karty graficzne nVidia i dyski SSD takich producentów, jak SanDisk, Toshiba i Samsung

Systemy operacyjne

W serwerach dedykowanych oferujemy instalację darmowych systemów open source, takich jak Debian, Ubuntu, CentOS, lub licencjonowanych systemów operacyjnych Microsoft.

Urządzenia dodatkowe

Sprzęt uzupełniający naszą ofertę wynajmu serwerów stanowią macierze firmy NetApp, firewalle firmy Fortinet i przełączniki sieciowe firm: Juniper Networks, Cisco i Mellanox Technologies. 

Bezpieczeństwo

Wszechstronna i w pełni konfigurowalna usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych Atman Backup działa w oparciu o sprawdzone rozwiązanie firmy Commvault

Z kolei przy tworzeniu najnowszego systemu klasy operatorskiej do ochrony przed atakami wolumetrycznymi wykorzystaliśmy rozwiązania technologiczne firmy Radware. Atman Anty-DDoS zabezpiecza szkielet naszej sieci i serwery dedykowane przed tego typu atakami, stanowi także usługę komplementarną do usług dostępu do Internetu

Ponadto klientom korzystającym z naszych łączy oferujemy kompleksowe zabezpieczenie wewnętrznej sieci firmowej na styku z Internetem w postaci usługi zarządzanej Atman Firewall, która bazuje na platformie sprzętowej FortiGate firmy Fortinet. Nasi klienci mogą też wynająć firewalle sprzętowe tego producenta do ochrony serwerów dedykowanych lub infrastruktury kolokowanej w Centrum Danych Atman.

W naszym portfolio znajduje się również rozwiązanie Deep Security firmy Trend Micro, które służy do ochrony serwerów zarówno przed wirusami i malware, jak i lukami w zabezpieczeniach i atakami hackerów.

Partnerzy biznesowi

Współpracujemy z wieloma partnerami biznesowymi i integratorami, którzy przy projektach i wdrożeniach wykorzystują nasze usługi i infrastrukturę ICT i/lub tworzą swoje usługi na ich bazie. Tu prezentujemy niektóre z firm partnerskich.

 • Altar to producent autorskich systemów wielokanałowej obsługi klienta, systemów rozliczeń i obiegu dokumentów, a także integrator narzędzi contact center. Firma pomaga swoim klientom (m.in. z branż bankowej i finansowej) usprawniać i standaryzować procesy obsługi oraz spełniać wymagania regulatorów rynku.
 • Host Park jest ukraińsko-polskim holdingiem spółek IT, oferującym od 2009 r. pełny zakres usług hostingowych od web-hostingu po serwery dedykowane i kolokację. Usługi świadczone są w oparciu o jedno z najlepszych centrów danych na Ukrainie i największe centrum danych w Polsce, należące do Atmana; obie lokalizacje spełniają wymagania Tier III. Wśród klientów dominują największe ukraińskie banki, integratorzy IT, firmy prawnicze, operatorzy usług turystycznych i in.
 • Kalbar IT Services skupia się na zapewnianiu firmom kompleksowej obsługi informatycznej. Zajmuje się utrzymaniem środowisk teleinformatycznych, dba o komputery, telefony, serwery, urządzenia sieciowe, firewalle, a także planuje, wdraża i nadzoruje rozwój infrastruktury teleinformatycznej swoich klientów. Ponadto prowadzi sprzedaż sprzętu, oprogramowania, usług telekomunikacyjnych, oferuje też dzierżawę serwerów i oprogramowania. Firma działa na rynku od 2002 roku.
 • LEVNEX to firma informatyczno-konsultingowa wspierająca przedsiębiorstwa w przejściu na wyższy poziom rozwoju biznesowego. Jej oferta obejmuje 6 linii biznesowych: ERP, Cloud, IT, DFI, Reports i Consulting. Obsługuje zarówno małe firmy, jak i duże spółki należące do międzynarodowych grup kapitałowych. Firma wspiera klientów m.in. w obszarach: produkcji, handlu, obsługi klienta, automatyzacji pracy, BI, raportowania, przepływu i hurtowni danych.
 • Verbicom to integrator systemów informatycznych dysponujący najnowszą wiedzą w zakresie sprzętu, oprogramowania, organizacji sieci komputerowych oraz rozwiązań IT w przedsiębiorstwach. Zajmuje się opracowywaniem i realizacją planów kompleksowej informatyzacji w firmach i instytucjach. Firma unowocześnia również już istniejące systemy IT.