Atman Cloud Connect

Stabilne i bezpieczne połączenie z chmurami publicznymi

Cloud Connect to usługa transmisji danych łączącej systemy klienta z infrastrukturą dostawcy usług w chmurze publicznej za pomocą bezpiecznego połączenia o wydajności gwarantowanej SLA. Jest ona uzupełnieniem scenariusza chmury hybrydowej (scalającej możliwości chmury publicznej i prywatnej) w momencie, gdy przesyłanie danych przez publiczny Internet staje się ograniczeniem.

Cloud Connect to rozwinięcie idei chmury prywatnej jako środowiska odseparowanego, z przewidywalnym kosztem, jednocześnie czerpiącego korzyści ze skalowalności, elastyczności i szybkości wdrożenia związanych z chmurą publiczną.

Za pośrednictwem Cloud Connect można uzyskać dedykowany dostęp do zasobów największych globalnych dostawców chmury publicznej (Amazon, Google, Microsoft, Oracle, IBM, SalesForce, Alibaba Cloud) w każdym z ponad 150 regionów obliczeniowych.

Cloud Connect odpowiada wprost usługom dostawców chmur publicznych takim jak:

Zalety Cloud Connect

Bezpieczeństwo

Cloud Connect w oparciu o technologię Ethernet jest łączem dedykowanym (z pominięciem sieci publicznych) bezpośrednio łączącym każdą lokalizację w Polsce z publiczną chmurą obliczeniową.

Przepustowość i SLA

Wysoka dostępność łącza oraz niskie opóźnienia (kilka ms) dzięki ogólnopolskiej sieci światłowodowej Atman oraz zagranicznym łączom partnerskim.

Niższe koszty użytkowania

Koszty transferu danych przez Atman Cloud Connect płatne dla dostawcy publicznej chmury obliczeniowej są zdecydowanie niższe niż przez publiczną sieć Internet.

Budowa środowisk hybrydowych

Połącz środowisko lokalne z chmurą, wykorzystując adresację prywatną. Rozwiązanie doskonale uzupełnia usługa Atman Cloud.

Redundancja i elastyczność

Rozproszone geograficznie punkty dostępu w niezależnych sieciach. Dostępność połączeń od 50 Mb/s do 10 Gb/s.

Błyskawiczne uruchomienie

Szybka realizacja usługi, np. wybierając jedno z Centrów Danych Atman (WAW-1 lub WAW-2) na lokalizację swoich zasobów IT nawet poniżej tygodnia.

Jak to działa

Wybór chmury

Wskazujesz dostawcę chmury, region docelowy i przepustowość łącza

Konfiguracja

Wraz z partnerem konfigurujemy środowisko od Twojego fizycznego portu aż do wybranego regionu

Korzystanie

W panelu dostawcy chmury zostaniesz powiadomiony o gotowości łącza

Za co i jak zapłacisz

Rozliczasz się z nami tylko za jeden parametr: przepustowość łącza. Wybierasz jeden z dostępnych wariantów przepustowości EVC (Ethernet Virtual Channel) między 50 Mb/s a 10 Gb/s. Każde połączenie oddajemy na dedykowanym VLAN-ie. 

Należy pamiętać, iż na całość kosztów poza abonamentem w Atman, składa się również opłata dla dostawcy chmury publicznej, zarówno za utrzymanie portu usługi oraz za faktyczny ruch wychodzący z chmury (egress). Do estymowania TCO pomocne z pewnością będą ogólnodostęone kalkulatory jak np. AWS Calculator lub Azure Pricing Calculator.

Elastyczne połączenia chmurowe

Każda z publicznych chmur obliczeniowych posługuje się inną nomenklaturą, mimo to Atman obsługuje wszystkie możliwe scenariusze zarówno łączy dedykowanych, jak i hostowanych. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest pasmo transmisyjne dopuszczalne przez dostawców chmury (pasmo dedykowane to na ogół łącza w zakresie 1/10/100Gbps, a hostowane to zakres między 50Mbps a 10Gbps). Innym wyróżnikiem jest określanie konkretnych adresów geograficznych centrów danych, gdzie ulokowany jest sprzęt aktywny dla łączy dedykowanych. Dla łączy hostowanych wskazywany jest ogólny region obliczeniowy.

W związku z dynamicznym rozwojem i bezpośrednią obecnością w Polsce największych chmur obliczeniowych, Atman posiada możliwość kreowania połączeń praktycznie od ręki. Analogicznie wdrożenie wygląda w przypadku wyboru bliskich regionów europejskich (Frankfurt lub Amsterdam).

Opcje redundancji

Masz do wyboru 3 konfiguracje:

 • Jeden port użytkownika – jedno połączenie z chmurą.
  Połączenia (VLAN-y) odbierasz na jednym porcie, styk z chmurą realizowany jest poprzez jeden port. 
 • Jeden port użytkownika – dwa połączenia poprzez niezależne styki z chmurą.
  Połączenia (VLAN-y) odbierasz na jednym porcie, styki z chmurą realizowane są poprzez dwa georedundantne porty.
 • Dwa porty użytkownika + dwa połączenia poprzez niezależne  styki z chmurą.
  Połączenia (VLAN-y) odbierasz na dwóch portach, styki z chmurą realizowane są poprzez dwa georedundantne porty.

Jesteśmy partnerem Google Cloud

Google Cloud Partner logo

Atman Google Connect to usługa transmisji danych między lokalnymi systemami IT klienta a jego zasobami w regionie europe‑central2 (Poland) Google Cloud Platform, odbywająca się za pomocą bezpiecznego łącza w pełni odizolowanego od Internetu, o wydajności gwarantowanej parametrami SLA.

Atman Google Connect umożliwia dedykowany dostęp do zasobów regionu europe‑central2 GCP z dowolnej lokalizacji w Polsce, tj. z każdej firmowej serwerowni on-premises lub innego komercyjnego data center na terenie Polski, które można połączyć z regionem europe-central2 GCP, wykorzystując ogólnopolską światłowodową sieć transmisyjną Atman.

Co zapewnia Atman

 • Transmisja w technologii Ethernet na odcinku od zasobów IT klienta do regionu europe‑central2 GCP)
 • Gwarantowana przepływność wraz z SLA
 • Redundantne porty pomiędzy siecią Atman a GCP
 • Adresacja prywatna dla połączenia routerów (przydzieloną przez GCP)
 • Numer VLAN-u uzgodniony w trybie roboczym
 • Monitoring łącza (dostępność, wysycenie).

Co leży po stronie klienta

 • Założenie własnego konta na konsoli GCP
 • Wygenerowanie klucza sesyjnego na dedykowanej stronie
 • Zapewnienie routerów po obu stronach łącza celem nawiązania sesji BGP (po stronie GCP jest to zawsze router wirtualny)
 • Rozliczenia za użyte pasmo i zużyte pakiety danych, zgodnie z cennikiem GCP
 • Rozliczenia dotyczące użytych zasobów w GCP (m.in. wirtualny router).

Zainteresowany naszymi usługami?

Wyślij formularz z zapytaniem

  Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.