PMR 2022 report cover
23.06.2022
Analizy branżowe, Outsourcing infrastruktury IT

Według raportu PMR z maja 2022 r. powierzchnia centrów danych oferujących usługi kolokacji i hostingu w Polsce zwiększyła się o 12%. Jeżeli chodzi o moc energetyczną tych obiektów wzrost wynosił aż 1/5.

24.08.2021
Bezpieczeństwo

Zobacz, jakie to proste, gdy korzystasz z Backup as a Service. Ustawisz raz i jeżeli chcesz, możesz o tym zapomnieć. Kopie zapasowe będą się regularnie tworzyć i bezpiecznie czekać, więc gdy zajdzie potrzeba, odtworzysz je szybko i bez problemu.

31.05.2021
Bezpieczeństwo

Z przedsiębiorcą, który uważa, że jego firmy ataki DDoS nie dotyczą, jest jak z obywatelem, który mówi, że nie interesuje się polityką, i w odpowiedzi słyszy: „ale polityka interesuje się Tobą”. DDoS może dotknąć każdą firmę podłączoną do Internetu i narazić ją na straty. Jak bronić się przed atakami?

20.04.2021
Telekomunikacja

Technologia SD-WAN inteligentnie zarządza ruchem wewnątrz sieci WAN, poprawia komfort pracy, optymalizuje wykorzystanie łączy. Jest łatwo skalowalna i elastyczna w administracji. Redundancja różnych sposobów dostępu minimalizuje czas niedostępności

15.03.2021
Outsourcing infrastruktury IT

Chmura prywatna ma takie same zalety co chmura publiczna, ale gwarantuje Ci bezpieczne środowisko do Twojej wyłącznej dyspozycji, fizycznie odseparowane od innych użytkowników clouda. Kiedy warto wybrać takie właśnie rozwiązanie?

15.02.2021
Outsourcing infrastruktury IT

Mimo wielu pozytywnych przykładów i rosnącej popularnością usług chmurowych duża część przedsiębiorców pozostaje nieufna. Powracają argumenty, że urządzenia we własnej serwerowni są najpewniejsze, bo pod pełną kontrolą, a dane na nich najbezpieczniejsze. Czasem budzą też zdziwienie ceny clouda, które mogą wydać się niemałe na pierwszy rzut oka. Rozprawmy się z tymi mitami.