14.09.2023
Outsourcing infrastruktury IT

Metoda przechowywania danych w postaci obiektów Object Storage wyróżnia się jako wyjątkowo wydajne, skalowalne i ekonomiczne rozwiązanie. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego przechowywanie danych w usłudze chmurowej Object Storage jest efektywne, bezpieczne i niskokosztowe, poznasz także przykłady użycia.

Rynek serwerowy w Polsce i na świecie
11.05.2023
Analizy branżowe, Nowości produktowe, Outsourcing infrastruktury IT

Zapraszamy do obejrzenia webinaru zarejestrowanego 25 kwietnia 2023 r., podczas którego Marcin Szyszkowski, IaaS Product Manager w Atmanie, i Adam Tomczak, Enterprise Channel Manager CEE w AMD, rozmawiali o rynku serwerowym w Polsce i na świecie.  

cloud e-book pobierz
23.02.2023
Outsourcing infrastruktury IT, Poradniki

Chmura jest modelem świadczenia usług IT, w ramach którego za pośrednictwem Internetu udostępniane są różne technologie i oprogramowanie oraz moc przetwarzania, pamięci masowe i infrastruktura sieciowa. Ten e-book prezentuje podstawowe pojęcia i znaczenia skrótów opisujących różne rodzaje chmur, typów usług, a także najważniejsze zasady selekcji odpowiedniego dostawcy.

Spine-leaf network architecture
16.02.2023
Outsourcing infrastruktury IT

Wydajność infrastruktury IT zależy nie tylko od sprzętu. Wybór serwerów o mocnej konfiguracji nie zawsze wystarczy, szczególnie w przypadku rozbudowanych środowisk. Dużą rolę gra przepustowość i jakość działania sieci wewnętrznej, a także swobodne zarządzanie nią w przypadku infrastruktury dzierżawionej. 

PMR 2022 report cover
23.06.2022
Analizy branżowe, Outsourcing infrastruktury IT

Według raportu PMR z maja 2022 r. powierzchnia centrów danych oferujących usługi kolokacji i hostingu w Polsce zwiększyła się o 12%. Jeżeli chodzi o moc energetyczną tych obiektów wzrost wynosił aż 1/5.

24.08.2021
Bezpieczeństwo

Zobacz, jakie to proste, gdy korzystasz z Backup as a Service. Ustawisz raz i jeżeli chcesz, możesz o tym zapomnieć. Kopie zapasowe będą się regularnie tworzyć i bezpiecznie czekać, więc gdy zajdzie potrzeba, odtworzysz je szybko i bez problemu.