Dlaczego Atman Private Cloud

Atman Private Cloud to dedykowane środowisko chmury prywatnej, dzięki któremu masz całkowitą kontrolę  nad  zasobami. Stosując wirtualizację, zarządzasz komponentami i dostosowujesz je do swoich potrzeb. Swoboda wyboru nie ogranicza się jedynie do zasobów. Od Twojej decyzji zależy też, czy korzystasz z licencjonowanej platformy  do wirtualizacji VMware, czy open source cloud (OpenStack).

Dzięki chmurze prywatnej jesteś w zgodzie z wymaganiami prawnymi – także tymi specyficznymi dla Twojej branży, nakładającymi ograniczenia na przetwarzanie danych w chmurze publicznej. Wykorzystując zasoby dedykowane, nadal korzystasz z zalet przetwarzania w chmurze, a jednocześnie zapewniasz sobie oczekiwany poziom niezależności.

Skup się na prowadzeniu swojego biznesu, zarządzanie infrastrukturą i utrzymanie środowiska powierz nam. Wszystkie komponenty usługi znajdują się w profesjonalnym data center w Polsce, które spełnia wymagania standardu TIER III+.

Zalety chmury prywatnej Atman Private Cloud

Dedykowane środowisko chmury prywatnej

Komponenty obliczeniowe, storage i sieć – to Ty decydujesz o ich wykorzystaniu i wymiarze

Chmura hybrydowa

Możliwość zbudowania środowiska hybrydowego w połączeniu z chmurą publiczną, np. Atman Cloud lub innego dostawcy

Skalowalność

Masz pełną kontrolę nad komponentami. W pełni decydujesz o konfiguracji środowiska i w dowolnym momencie dokonujesz zmian

Nielimitowany transfer danych

Zero dodatkowych opłat za transfer – nie płacisz za ruch przychodzący ani wychodzący

Bezpieczeństwo

Redundancja logiczna i na poziomie hardware’u. Dostajesz wysokie SLA – dostępność usługi 99,97%. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie techniczne 24/7/365

Prosta administracja

Zarządzaj środowiskiem wirtualnym. Utrzymanie sprzętu i zapewnienie ciągłości działania platformy jest po naszej stronie

Jak to działa

Skonfiguruj dedykowaną chmurę prywatną

Wybór wirtualizacji oraz zasobów

Wybierasz platformę do wirtualizacji (VMware lub Openstack) i definiujesz konfigurację sprzętową według swoich wymagań. Możesz liczyć na pomoc przy określaniu parametrów środowiska lub całość projektu zlecić nam

Uruchomienie platformy

Przygotowujemy Twoje środowisko sprzętowe, konfigurujemy platformę wirtualizacji oraz nadajemy dostępy Tobie i wspierającym Cię firmom

Użytkowanie

Skupiasz się na biznesie i samodzielnie zarządzasz dedykowanymi zasobami chmury. Atman dba o zachowanie ciągłości działania całego środowiska sprzętowego i platformy wirtualizacji

Przy budowie chmury prywatnej korzystamy z technologii

Vmware_Logo

OpenStack_logo

Atman Private Cloud - co warto wiedzieć?

Co zyskam dzięki usłudze chmury prywatnej Atman Private Cloud?

Zyskujesz przede wszystkim redukcję kosztów sprzętu, minimalizację kosztów utrzymania i skalowalność. Nie przejmujesz się aspektami sprzętowymi ani utrzymaniem platformy wirtualizacji – za to odpowiada  Atman.

Chciałbym wykorzystać zalety rozwiązania chmurowego i jednocześnie spełniać wymagania KNF

Rozwiązanie Atman Private Cloud bierze pod uwagę zarówno wymagania KNF, jak i inne specyficzne wymagania prawne – branżowe i regionalne. Pomożemy Ci przygotować konfigurację odpowiadającą regulacjom prawnym, które Ciebie dotyczą.

Jakie są możliwości zbudowania chmury hybrydowej?

W każdym momencie możesz połączyć zasoby prywatne z chmurą publiczną, np. Atman Cloud, które będziesz współdzielił poprzez warstwę sieciową. Możesz połączyć się z dowolną infrastrukturą, z której obecnie korzystasz.

Jakie są ograniczenia konfiguracji chmury prywatnej?

W zasadzie nie ma ograniczeń. Atman Private Cloud jest konfigurowane na życzenie klienta. Jesteśmy otwarci na wszelkie Twoje wymagania. Pomożemy Ci też w oszacowaniu i zaplanowaniu Twojej Chmury.

Jakie są koszty rozwiązania?

Nie stosujemy jednej określonej konfiguracji, dlatego nie mamy cennika. Każde rozwiązanie jest wyceniane indywidualnie na życzenie klienta. Chmura może być mała lub rozbudowana, z elementami współdzielonymi lub w pełni dedykowana. Wszystko to wpływa na końcową wycenę.

Którą platformę wirtualizacji powinienem wybrać?

Decyzja należy do klienta i w większości sytuacji jest uwarunkowana koniecznymi powiązaniami z infrastrukturą lokalną i aplikacjami/systemami klienta. Istnieje możliwość wykorzystania licencjonowanej platformy wirtualizacji VMware lub platformy open source cloud (OpenStack). Obie platformy mają swoje zalety – pomożemy w wyborze!

Prywatna czy publiczna chmura danych?

To zależy od przeznaczenia rozwiązania, architektury infrastruktury klienta i potencjalnych ograniczeń prawnych związanych z branżą lub typem organizacji. Private cloud (prywatna chmura) przeznaczone jest dla firm, które chcą mieć pełną kontrolę nad zasobami. Do tego mogą dochodzić regulacje prawne nakładające ograniczenia na korzystanie z zasobów public cloud (chmura publiczna). Warto też rozważyć możliwość skorzystania z rozwiązania łączącego zalety obu, tj. chmury hybrydowej.

Gdzie składowane są dane?

Całe środowisko Atman Private Cloud znajduje się w Centrum Danych Atman w Warszawie, które spełnia wymogi standardu TIER III+ dla data center.

Potrzebuję pomocy w projektowaniu rozwiązania, czy mogę liczyć na wsparcie techniczne?

Tak, każdemu użytkownikowi Atman Private Cloud zapewniamy wsparcie techniczne 24/7/365. Na pomoc profesjonalnego zespołu inżynierów możesz liczyć zarówno w procesie projektowania, jak i użytkowania.

Zapytaj o ofertę

Wyślij formularz z zapytaniem

    Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.