Atman Google Connect

Atman Google Connect

Połącz się z Google Cloud Platform dedykowanym łączem

Zobacz, jak działa Atman Google Connect!
Skontaktuj się z nami

 

Google Cloud Partner logo

Atman Google Connect to usługa transmisji danych między lokalnymi systemami IT klienta a jego zasobami w regionie europe‑central2 (Poland) Google Cloud Platform, odbywająca się za pomocą bezpiecznego łącza w pełni odizolowanego od Internetu, o wydajności gwarantowanej parametrami SLA.

Atman Google Connect umożliwia dedykowany dostęp do zasobów regionu europe‑central2 GCP z dowolnej lokalizacji w Polsce, tj. z każdej firmowej serwerowni on-premises lub innego komercyjnego data center na terenie Polski, które można połączyć z regionem europe-central2 GCP, wykorzystując ogólnopolską światłowodową sieć transmisyjną Atman.

 

 

Atman Google Connect schemat

Zalety Atman Google Connect

Bezpieczeństwo

Atman Google Connect bazuje na bezpośrednim połączeniu Ethernet do Google Cloud Partner Interconnect z każdej lokalizacji w Polsce.

Gwarantowana przepustowość i korzystne SLA

Niskie opóźnienia (kilka ms) do zasobów regionu europe‑central2 GCP dzięki ogólnopolskiej sieci światłowodowej Atman.

 

Błyskawiczne uruchomienie

Szybka realizacja usługi, np. wybierając jedno z Centrów Danych Atman (WAW-1 lub WAW-2) na lokalizację swoich zasobów IT nawet poniżej tygodnia.

 

Niskie koszty użytkowania

Opłata tylko za deklarowane pasmo. Wybór jednego z regionów  GCP umożliwia obniżenie  kosztów operacyjnych. Aby uzyskać dostęp do innych globalnych chmur i kolejnych regionów, warto skorzystać z Atman Cloud Connect.

Możliwość budowy środowisk hybrydowych

Atman Google Connect jest rozwiązaniem przeznaczonym dla firm i instytucji, dla których chmura to wypróbowany sposób przetwarzania danych. Teraz można łatwo połączyć GCP z lokalną chmurą, wykorzystując adresację prywatną. Rozwiązanie doskonale uzupełnia usługa Atman Cloud.

Redundancja i elastyczność

Klient decyduje, czy chce skorzystać z redundancji. Przepływność łącza dobieramy do potrzeb klienta, stosując się do wytycznych GCP.

Co zapewnia Atman

 • Transmisja w technologii Ethernet na odcinku od zasobów IT klienta do regionu europe‑central2 GCP)
 • Gwarantowana przepływność wraz z SLA
 • Redundantne porty pomiędzy siecią Atman a GCP
 • Adresacja prywatna dla połączenia routerów (przydzieloną przez GCP)
 • Numer VLAN-u uzgodniony w trybie roboczym
 • Monitoring łącza (dostępność, wysycenie).

Co leży po stronie klienta

 • Założenie własnego konta na konsoli GCP
 • Wygenerowanie klucza sesyjnego na dedykowanej stronie
 • Zapewnienie routerów po obu stronach łącza celem nawiązania sesji BGP (po stronie GCP jest to zawsze router wirtualny)
 • Rozliczenia za użyte pasmo i zużyte pakiety danych, zgodnie z cennikiem GCP
 • Rozliczenia dotyczące użytych zasobów w GCP (m.in. wirtualny router).

Wypełnij formularz i przetestuj Atman Google Connect

Testuj za darmo

  Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.