Wyzwanie w branży fintech

questionmark4

Firmy z branży FinTech lub RegTech, tworzące i rozwijające wyspecjalizowane, ultranowoczesne rozwiązania software’owe, potrzebują infrastruktury IT wyjątkowo wydajnej i w 100% bezpiecznej, dobrze skomunikowanej. Jednak niekoniecznie chcą zajmować się utrzymaniem i serwisowaniem hardware’u i z pewnością nie chcą długo czekać na dostawę urządzeń lub wymianę podzespołów. Często zależy im także na efektywnym połączeniu do zasobów globalnych cloudów.

Potrzeby

Korzystanie z wydajnej i łatwo skalowanej infrastruktury serwerowej z gwarancją szybkiego serwisu i bezpieczeństwa fizycznego sprzętu. Stabilny, szybki Internet. Takie połączenie środowiska z chmurą globalną, aby komunikacja między nimi przebiegała bez opóźnień i w pełni bezpiecznie.

Rozwiązanie

Migracja serwerów do profesjonalnego centrum danych i rozbudowa infrastruktury przy użyciu serwerów dedykowanych wstawianych do szaf kolokacyjnych klienta. Bezpośrednie połączenie środowiska z wybranym regionem chmury via Cloud Connect.

Opis rozwiązania

serwer

Klient przenosi swoją dotychczasową infrastrukturę do Centrum Danych Atman i wynajmuje serwery dedykowane z podwyższonym SLA. Atman na życzenie Klienta umieszcza je w szafach rack razem z kolokowanym sprzętem, dzięki czemu Klient ma kontrolę nad bezpieczeństwem fizycznym całego środowiska.

Wynajem serwerów oznacza, że za utrzymanie hardware’u w całości odpowiada Atman. Podwyższone SLA gwarantuje serwis w ciągu maks. 4 godzin, świadczony 24/7. Poza tym można bez problemu – bez czekania na dostawę komponentów lub urządzeń – upgrade’ować urządzenia i rozbudowywać środowisko o kolejne serwery.

Wszelkie prace wymagające fizycznego dostępu pracownika Atmana do serwerów dedykowanych w szafie rack Klienta odbywają się z zachowaniem takich samych procedur bezpieczeństwa i autoryzacji, jakie obowiązują wszystkie osoby, które chcą się dostać do kolokacji.

Środowisko jest połączone z Internetem wydajnym łączem z redundancją. Atman dostarcza też stabilny Internet symetryczny do biura Klienta.

Jeśli Klient korzysta lub chce zacząć korzystać z zasobów jednej z globalnych chmur obliczeniowych, potrzebuje takiego połączenia między cloudem a infrastrukturą w Centrum Danych Atman, które umożliwiłoby utworzenie efektywnie działającego środowiska hybrydowego. W takim wypadku Atman zestawia Cloud Connect do wskazanego przez Klienta regionu chmury. Atman Cloud Connect to dedykowana transmisja danych do clouda z pomięciem publicznej sieci Internet, gwarantująca bezpieczeństwo komunikacji i brak opóźnień.

Korzyści dla klienta

Bezpieczeństwo fizyczne i wysoka dostępność środowisk
Utrzymanie sprzętu po stronie operatora DC
SLA na szybki serwis serwerów 24/7
Łatwa rozbudowa środowiska bez czekania na dostawy
SLA na wydajne połączenia z global clouds i dostęp do Internetu
Brak inwestycji w sprzęt i kosztów utrzymania serwerowni

Z naszych rozwiązań korzystają m.in.

Dowiedz się więcej o usługach

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Wyślij formularz z zapytaniem

    --
    Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.