Branża finansowa – klaster VMware

Branża finansowa - klaster VMware

Rozwiązania Atmana dla Twojego biznesu

Wyzwanie w branży finansowej

questionmark3

 

Instytucje finansowe, w tym firmy ubezpieczeniowe, wymagają nieprzerwanej ciągłości pracy kluczowych systemów i dostępu do danych 24/7. Nie mogą sobie pozwolić na utratę choćby małej części informacji, które stale spływają do baz danych. Poza tym poufne dane osobowe i finansowe potrzebują pewnej ochrony przed cyberatakami.

 

Potrzeby

Zagwarantowanie ciągłości działania infrastruktury i systemów IT, a także bezpieczeństwa i dostępności zawsze aktualnych danych.

Rozwiązanie

Disaster Recovery Center w modelu active-active, czyli lustrzane kopie infrastruktury w 2 centrach danych klasy TIER III+ i pełna replikacja danych w czasie rzeczywistym.

Opis rozwiązania

drc

W warszawskich ośrodkach data center Atmana umieszczone są identyczne zestawy infrastruktury, składające się z kolokowanych serwerów klienta, serwerów dedykowanych oraz wynajmowanego sprzętu: macierzy i firewalli.

Atman uruchamia klaster VMware’owy z pełną replikacją przeprowadzaną na bazie technologii MetroCluster. To zapewnia zapisywanie wszystkich zmian w obu lokalizacjach w czasie rzeczywistym, gwarantując pracownikom klienta dostęp do zawsze aktualnych danych, nawet jeżeli działanie infrastruktury w jednym z ośrodków zostanie z jakichś przyczyn zaburzone lub dojdzie do awarii.

Centra Danych Atman Warszawa-1 i Warszawa-2 oddalone są od siebie o mniej niż 30 km, dlatego łączność między nimi może być poprowadzona bezstratnie po ciemnych włóknach światłowodowych bez konieczności wykorzystywania technologii DWDM lub CWDM i ich drogiego sprzętu.

Pełne utrzymanie rozwiązania, w tym monitoring działania procesu replikacji, jest po stronie Atmana.

Dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą danych jest cykliczny, zautomatyzowany backup, którego reguły są ustalane z klientem. Za prawidłowe wykonanie kopii zapasowych i retencję odpowiada Atman.

Korzyści dla klienta

Gwarancja zachowania ciągłości działania firmy
100-procentowa dostępność środowiska IT
Gwarancja aktualności danych klientów firmy
Zabezpieczenie przed wyciekiem i utratą danych
Niezajmowanie się utrzymaniem rozwiązania DRC
Optymalizacja kosztów IT (outsourcing)

Z naszych rozwiązań korzystają m.in.

Dowiedz się więcej o usługach

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Wyślij formularz z zapytaniem

    --
    Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.