Wyzwanie dla brokerów giełdowych

 

Systemy giełdowe handlu wysokich częstotliwości (high-frequency trading, HFT) polegają na zawieraniu wielu transakcji giełdowych w jak najkrótszym czasie z wykorzystaniem automatycznych algorytmów. Najważniejszym czynnikiem determinującym powodzenie ich działania jest dostęp live do notowań – praktycznie bez opóźnień. Liczą się milisekundy.

W związku z tym GPW przygotowała Warsaw Automated Trading System (WATS), który operacyjnie zacznie działać w I kwartale 2024 r. Atman jako jeden z nielicznych operatorów ma możliwość zestawiania z WATS bezpośrednich, szybkich połączeń.

Potrzeby

 • Dwukierunkowe, prywatne połączenie do systemów giełdowych
 • Dostęp do obu lokalizacji giełdy i wszystkich strumieni danych
 • Automatyczne przełączanie w przypadku awarii któregokolwiek z komponentów systemu
 • Gwarancja poufności dzięki separacji od innych uczestników
 • Elastyczność dostępu do wybranych modułów: produkcyjnego, uczestnika końcowego, diagnostycznego

Rozwiązanie

 • Usługa IPVPN lub E-Line od Atmana
 • Sieć szkieletowa Atman obecna w każdym węźle obliczeniowym giełdy
 • Pełna redundancja (nadmiarowość) kablowa i sprzętowa na każdym odcinku realizacji usługi, zapewniająca ciągłość działania
 • Usługa zarządzana przez Atman zarówno na etapie konfiguracji, jak i eksploatacji
 • Wyskalowane urządzenia umożliwiające płynną obsługę zapotrzebowania na zwiększone pasmo

Opis rozwiązania

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie i ustalenie zakresu usługi z giełdą, która zapewnia program wsparcia migracji z obecnego systemu.

Atman, jako certyfikowany partner rozwiązania, zgodnie z wytycznymi GPW wdraża transmisję, która umożliwia bezpieczną, szybką i dwukierunkową komunikację między giełdą a biurem maklerskim. Punkt zakończenia usługi stanowi urządzenie Atmana instalowane w lokalizacji wskazanej przez biuro, a szczegółowe parametry konfiguracyjne ustalane są trójstronnie.

Dobrą praktyką (i zaleceniem GPW) jest zapewnienie redundancji na każdym możliwym poziomie (sieć, urządzenia, aplikacje) oraz separacja od obecnie działających urządzeń, które obsługują bieżący system transakcyjny.

Poza abonamentem płatnym w Atmanie klient rozlicza się bezpośrednio z GPW za dostęp do każdej instancji; opłaty na rzecz giełdy podczas migracji z obecnie działającego systemu mogą być rabatowane.

Korzyści dla klienta

Kompleksowe rozwiązanie<br />
end-to-end
Najkrótsza droga dostępu<br />
do systemu giełdowego
Bezpieczeństwo danych<br />
dzięki sieci prywatnej
Elastyczne modele dostępu IPVPN lub Ethernet
Brak Single Point of Failure
Usługa zarządzana<br />
w 100% przez operatora

Przykładowe implementacje

 
IPVPN L3   Ethernet Leased lines

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Wyślij formularz z zapytaniem

  --
  Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.

  Dowiedz się więcej o usługach