Wyzwanie w branży finansowej

questionmark

Wiele firm i instytucji z branży finansowej boryka się z wyzwaniem, jakim jest zapewnienie swoim pracownikom zdalnego dostępu do firmowych zasobów z zachowaniem ich 100-proc. bezpieczeństwa ze względu na wysoką wrażliwość danych osobowych i finansowych.

Elastyczne miejsce pracy to wręcz konieczność w przypadku rozproszonych organizacji, których znaczna część pracowników często pracuje poza biurem: mobilnie, czyli np. jeżdżąc na spotkania z klientami, lub z domu.

Potrzeby

W pełni kontrolowany, bezpieczny i wygodny zdalny dostęp do firmowych systemów wewnętrznych i aplikacji oraz poufnych dokumentów i wrażliwych danych.

Rozwiązanie

Platforma Virtual Desktop Infrastructure (VDI), infrastruktura wirtualnych pulpitów centralnie hostowanych i zarządzanych, dodatkowo wyposażona w narzędzie „watermark”.

Opis rozwiązania

VDIAtman uruchamia dla klienta dedykowaną platformę Virtual Desktop Infrastructure na jednym ze swoich serwerów dedykowanych. Utrzymanie platformy, zarządzanie, dbanie o jej prawidłowe działanie leży całkowicie po stronie Atmana w ramach usługi zarządzania.

Wdrożone rozwiązanie umożliwia korzystanie z systemów wewnętrznych klienta w każdej lokalizacji na świecie. Nie jest konieczne, aby pracownik używał firmowego sprzętu. Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu i przeglądarką. To w niej otwiera się wirtualny pulpit ze służbowymi aplikacjami i systemami, z których pracownik może korzystać tak samo jak w biurze.

Warunkiem niezbędnym do uzyskania dostępu do wirtualnego pulpitu jest przejście dwuetapowej autoryzacji.

Administrator platforma VDI ma możliwość precyzyjnego przyznawania uprawnień dostępowych do systemów, plików, danych. Może nawet określić, czy pracownik może pliki wydrukować lub zapisać lokalnie.

Dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek wycieku danych jest narzędzie „watermark”, które Atman może zintegrować z platformą VDI. Generuje ono indywidualny znak wodny wyświetlany na ekranie urządzenia, z którego korzysta pracownik. To z kolei pozwala zidentyfikować źródło wycieku w przypadku sfotografowania ekranu.

Korzyści dla klienta

Swoboda wyboru miejsca i narzędzia pracy
Wysoka dostępność i bezpieczeństwo danych
Optymalizacja wydatków na IT

Przykład

przykladKlient to firma leasingowa z oddziałami w wielu miastach Polski, która na stałe wdrożyła model pracy hybrydowej, a część jej pracowników często podróżuje służbowo. Ochrona danych jest w organizacji traktowana priorytetowo.

Większą część środowiska IT Klient utrzymuje na serwerach, które kolokuje w Centrum Danych Atman, a ponadto korzysta z naszych serwerów dedykowanych. Dodatkowo Klient wynajmuje przełączniki sieciowe i firewalle sprzętowe, a łączność jego infrastrukturze zapewniają łącza internetowe sieci Atman.

Na potrzeby pracowników Klienta pracujących poza biurem uruchomiliśmy i utrzymujemy Virtual Desktop Infrastructure z narzędziem „watermark”. Klient powierzył nam pełne zarządzanie wdrożonym rozwiązaniem. Dzięki temu jego dział IT może się skupić na rozwijaniu kluczowych elementów infrastruktury i administrowaniu systemami wewnętrznymi firmy.

Wysoka jakość i ciągłość działania usług Atmana gwarantuje pracownikom Klienta wydajne korzystanie z pulpitów wirtualnych i stabilny dostęp do firmowych zasobów: danych, dokumentów i aplikacji.

Z naszych rozwiązań korzystają m.in.

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Wyślij formularz z zapytaniem

    --
    Podstawą prawną przetwarzania podanych przez Ciebie danych jest uzasadniony interes administratora, por. RODO art. 6 ust. 1 lit. (f), polegający na właściwym obsłużeniu zapytania dot. zainteresowania naszymi usługami.
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Atman Sp. z o.o. Kliknij w link w celu zapoznania się z Polityką prywatności.