Nowe procesory w serwerach dedykowanych Atmana

26.05.2020
Nowości produktowe

Serwery dedykowane AtmanNieustannie analizujemy rynek sprzętu serwerowego pod kątem rozwiązań, które odpowiadałyby na potrzeby naszych klientów jeszcze lepiej niż obecnie. Tym razem skoncentrowaliśmy się na dwóch zastosowaniach: wirtualizacji i bazach danych.

W przypadku wirtualizacji serwerów czy budowania bardziej zaawansowanych środowisk typu private cloud, dostępne w Atmanie procesory w większości przypadków spełniały oczekiwania klientów, w szczególności gdy rozszerzyliśmy standardową ofertę Intel Xeon o modele mające 12 rdzeni i więcej. Niemniej w specyficznych zastosowaniach VMware ze względu na licencjonowanie bardziej opłacalne było wykorzystanie procesorów ze stajni AMD.

W drugim przypadku, czyli doboru CPU pod bazy danych, od dłuższego czasu na rynku brakowało procesora serwerowego z wysokim taktowaniem (a niekoniecznie z dużą liczbą rdzeni) w rozsądnej cenie. Z tego właśnie powodu dość długo utrzymaliśmy w naszym portfolio procesory Intel Xeon E5-1650v4, które miały swoją premierę w Q2 2016. Pod koniec zeszłego roku wreszcie pojawiło się światełko w tunelu w linii E procesorów serwerowych Intela.

Po zakończeniu wewnętrznych testów, poprzedzonych badaniem rynku, z przyjemnością przedstawiamy dwa nowe procesory, które już można zamawiać w Atmanowych serwerach dedykowanych:

Oba procesory już są dostępne zarówno w konfiguracjach standardowych, jak i indywidualnych. Procesor AMD pojawił się w nowej konfiguracji w linii Enterprise, a E-2286G zastąpił wysłużone CPU E5-1650v4 w dwóch produktach z linii Business.

Poniżej przedstawiamy specyfikację obu procesorów.

Model AMD
EPYC 7542
Rome
Intel
Xeon E-2286G
Coffee Lake
Segment/Platforma Server Server
Liczba rdzeni 32 6
Liczba wątków 64 12
Bazowy zegar 2,9 GHz 4,0 GHz
Cache 128 MB 12 MB
TDP 225 W 95 W
Rodzaj pamięci DDR4-3200 DDR4-2666
Liczba kanałów pamięci 8 2

Sprawdź ofertę serwerów dedykowanych Atmana

Zobacz konfiguracje