Aktualności

Aktualności

Nowości o firmie i jej usługach

Atman partnerem technologicznym Teatru Ateneum w Warszawie

07.02.2024
Nowe kontrakty

Ateneum logoTeatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie korzysta ze środowiska IT w modelu IaaS (infrastruktura jako usługa) w Atman Data Center.

Jako Partner Technologiczny zapewniamy Teatrowi Ateneum serwery dedykowane wyposażone w licencje Windows Server. Środowisko jest chronione firewallem sprzętowym i systemowo zabezpieczone przed atakami DDoS. Zarówno sieci wewnętrzne, jak i łącza internetowe z nieograniczonym transferem danych mają przepustowość 1 Gb/s.

Korzystanie z serwerów i innych urządzeń udostępnianych w formie usługi ma wiele istotnych zalet. Taki sprzęt pracuje w profesjonalnym data center pod całodobową opieką inżynierów, ma więc zapewnione wparcie techniczne, zasilanie, odpowiednie warunki środowiskowe i łącze do Internetu, a także opiekę serwisową (z gwarancją wymiany serwera w przypadku awarii).

W przypadku Serwerów Dedykowanych Atman gwarancja SLA na dostępność energii elektrycznej wynosi 99,999%, a łączności internetowej – 99,98% (wartości w skali roku).

Warto dodać, że Teatr Ateneum zamówił podwyższone SLA na dostępność usługi, które gwarantuje skrócenie do 4 godzin czasu usunięcia skutków incydentu sprzętowego, tj. awarii sprzętu lub podzespołów wynajmowanego serwera dedykowanego przez służby techniczne Atmana.

Teatr Ateneum nie jest jedyną instytucją kultury, która z nami współpracuje. Z naszych usług i infrastruktury – m.in. z serwerów dedykowanych – od lat korzysta Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka. Atman jest także wieloletnim Partnerem Technologicznym Filharmonii Narodowej w Warszawie, której zapewniamy niezawodny dostęp do Internetu. Internet dostarczaliśmy również podczas trzech ostatnich Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich na zlecenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (NIFC).