Aktualności

Aktualności

Nowości o firmie i jej usługach

Atman podnosi jakość ochrony przed atakami DDoS

15.04.2021
Nowości produktowe

Na przełomie marca i kwietnia wdrożyliśmy nową wersję usługi Atman Anty-DDoS. Obecne rozwiązanie do ochrony przez atakami typu DDoS bazuje na algorytmach analitycznych przepływu ruchu firmy Flowmon i centrum scrubbingu w technologii Radware.

Migracja do nowego rozwiązania usług klientów korzystających z poprzedniej wersji Atman Anty-DDoS nie wymagała żadnych działań po ich po stronie i przebiegła płynnie. W tym czasie łącza internetowe i zasoby klientów pozostawały chronione bez najkrótszej nawet przerwy.

Nowy Atman Anty-DDoS zapewnia użytkownikom wyższą jakość ochrony niż dotychczasowa usługa m.in. dzięki dostępowi do najlepszych globalnych baz sygnatur, z których korzysta Radware. Inną kluczową cechą nowego rozwiązania jest możliwość granulacji scrubbingu już na poziomie portu, zamiast obejmowania nim całego adresu IP. Jedną z zalet tej zmiany jest również wzbogacenie części analitycznej, w tym intuicyjna forma prezentacji danych w postaci dostosowanych wykresów, a także bardziej precyzyjne raporty po zdarzeniach.

Atman Anty-DDoS chroni infrastrukturę Atmana, tj. krajową sieć światłowodową i Centra Danych Atman, przed różnymi rodzajami ataków DDoS. Tym samym taką ochroną standardowo objęte są także zasoby klientów korzystających z serwerów dedykowanych lub usług cloudowych w Atmanie.

Skuteczną ochronę przed atakami wolumetrycznymi mogą zamówić również firmy korzystające z usług dostępu do Internetu od Atmana. Zabezpieczenie łącza internetowego przy pomocy Atman Anty-DDoS nie wymaga żadnych zmian w konfiguracji infrastruktury klienta i jest uruchamiane przez inżynierów Atmana w ciągu kilku dni roboczych. Po wdrożeniu klient otrzymuje dostęp do panelu Anty-DDoS w Strefie Klienta Atman, gdzie ma podgląd chronionych zasobów i może zmienić wybrany plan ochrony na inny, czyli podwyższyć lub obniżyć wartości progów, które definiują czułość ochrony.

Zalety Atman Anty-DDoS:

 • Automatyczne działanie (eliminacja czynnika ludzkiego)
 • Bardzo szybki czas reakcji (wykrycie i unieszkodliwienie zagrożenia), kluczowy przy atakach DDoS
 • Elastyczne parametry konfiguracji dostosowywane do zmieniających się charakterystyk ruchu
 • Scrubbing z dostępem do globalnych statystyk i sygnatur (skuteczna ochrona przed atakami typu zero-day)
 • Rozbudowane analizy po ataku, których poziom szczegółowości jest dostosowany do potrzeb organizacji klienta
 • Szybki czas wdrożenia bez angażowania klienta i zmiany infrastruktury
 • Wsparcie wykwalifikowanej kadry inżynierów.

Korzystając z Atman Anty-DDoS, klient zyskuje:

 • Skuteczną ochronę kluczowych procesów biznesowych
 • Stabilne, nieprzerwane działanie firmy
 • Zabezpieczenie przed stratami finansowymi i wizerunkowymi
 • Raporty wspierające rozliczanie ubezpieczeń od ryzyk cybernetycznych.

Technologia Radware

Firma Radware to światowy lider w zakresie rozwiązań cyberbezpieczeństwa. Najnowsze urządzenia Radware DefensePro® analizują wzorce ruchu, takie jak nagłe i masowe skoki, aby zapewnić automatyczną, bazującą na zachowaniu ochronę przed szybko zmieniającymi się, wysokonakładowymi, szyfrowanymi lub trwającymi bardzo krótko atakami DDoS, w tym: atakami DDoS typu zero-day, randomizowanymi i refleksyjnymi atakami DDoS, atakami opartymi na technologii IoT, takimi jak Mirai, atakami DDoS typu pulse i burst, rekurencyjnymi atakami DDoS na infrastrukturę DNS, atakami TLS/SSL oraz atakami związanymi z technikami Permanent Denial of Service (PDoS) i Ransom Denial of Service (RDoS).

Dowiedz się więcej

O Atman Anty-DDoS