Atman uzyskał status Google Cloud Interconnect Partner

09.08.2021
Nowości firmowe, Nowości produktowe

Atman uruchomił styk z regionem Google Cloud Platform w Warszawie, jednocześnie uzyskując ekskluzywny status Google Cloud Interconnect Partner. Wsparcie Atmana dla budowy środowisk rozproszonych, hybrydowych i multicloud oraz rozwiązań  Data Mining weszło na nowy poziom.

Punkt styku Atmana z Google zapewnia dostęp do warszawskiego regionu europe-central2 Google Cloud Platform (GCP). Dzięki temu firmy w Polsce mogą zestawić bezpośrednią łączność między lokalnymi systemami IT a swoimi zasobami w Google Cloud, redukując opóźnienia w komunikacji praktycznie do zera.

Gwarantowane pasmo do chmury Google w Warszawie

Teraz klienci mogą połączyć swoją lokalną infrastrukturę z warszawskim Google Cloud z wykorzystaniem portów utrzymywanych przez Atman. Działa to na takiej samej zasadzie jak inne usługi Atman Cloud Connect, przy czym nie wymaga transmisji danych do odległych regionów największych chmur globalnych w Europie. Ten czynnik istotnie przyspiesza komunikację i obniża koszty usługi.

Klient rozlicza się z Atmanem tylko za zamówione pasmo, wybierając je spośród kilku opcji przewidzianych przez Google (najmniejsze pasmo to 50 Mb/s). Koszt utrzymywania portów z GCP-Warsaw bierze na siebie Atman.

Warto zaznaczyć, że usługa Atman Cloud Connect – także w wariancie specjalnym Atman Google Connect – może być świadczona nie tylko dla infrastruktury klienta ulokowanej w Centrum Danych Atman, ale także dla środowiska IT w firmowej serwerowni on-premises lub innym komercyjnym data center na terenie Polski. Warunkiem, jaki musi zostać spełniony w takim wypadku, jest techniczna możliwość zestawienia przez Atman łącza transmisji danych do danej lokalizacji.

Atman Cloud Connect

Cloud Connect ułatwia firmom zarządzanie rozproszonymi środowiskami IT, których częścią są zasoby jednej lub wielu chmur globalnych. To usługa transmisji danych warstwy Ethernet między lokalną infrastrukturą klienta a wybraną platformą cloud computingu. Połączenie jest całkowicie niezależne od Internetu, a ponadto bezpieczne i wydajne (gwarancja SLA).

Atman oferuje dedykowaną łączność z infrastrukturą największych globalnych dostawców chmury publicznej (AWS, Google, Microsoft) znajdującą się w ponad 150 regionach – teraz także w warszawskim regionie Google Cloud Platform jako oficjalny Google Cloud Interconnect Partner.