Atman wystawcą na Capacity Europe 2018

16.10.2018
Wydarzenia

W dniach 23-25 października w Londynie odbędzie się największe w Europie międzynarodowe spotkanie przedstawicieli rynku operatorskiego – Capacity Europe. Atman, którego przedstawiciele od lat uczestniczą w tym wydarzeniu, tym razem zdecydował się na mocniejsze zaakcentowanie swojej obecności. W swoim stoisku będzie prezentować nowe możliwości „last mile” swojej sieci krajowej i rozwój konkurencyjnej oferty usług data center w modelu carrier neutral.

Capacity Europe to jedna z największych branżowych konferencji, porównywalna do amerykańskiego ITW w Chicago. Co roku przyciąga przedstawicieli praktycznie wszystkich liczących się globalnych operatorów telekomunikacyjnych, dostawców chmur obliczeniowych i usług data center. Warszawski operator na Capacity Europe tym razem skoncentruje się właśnie na swoich usługach centrodanowych. Jak podają analitycy Gartnera, w ciągu zaledwie 7 lat aż 80% firm na świecie zamknie swoje serwerownie na rzecz outsourcingu IT, w tym migracji do chmury obliczeniowej.

– W dobie internetowej rewolucji biznes staje się coraz bardziej uzależniony od usług IT i nieprzerwanego dostępu do danych. Na Capacity Europe chcemy pokazać zagranicznym operatorom, że korzystanie z polskiej, lokalnej infrastruktury może być dla nich opłacalnym i atrakcyjnym rozwiązaniem. Mamy bowiem nowoczesne obiekty wyposażone w redundantne systemy, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności. Z perspektywy zagranicznego biznesu daje to nie tylko gwarancję jakości usług, ale także wymierne oszczędności – tłumaczy Justyna Lenart, dyrektor Działu Sprzedaży Hurtowej w Atmanie.

Atman stale poszerza współpracę z zagranicznymi partnerami. W należącym do Atmana punkcie wymiany ruchu Thinx swoje zasoby udostępniają m.in. Facebook, Apple, Microsoft czy YouTube, a w warszawskich obiektach kolokacyjnych Atmana swoją infrastrukturę ulokowali tacy dostawcy chmury, jak np. włoska Aruba Cloud.

Kampus centrów danych Atmana jest atrakcyjny dla zagranicznych firm między innymi ze względu na swoją neutralność telekomunikacyjną, czyli swobodę wyboru dostawcy łącza do kolokowanych serwerów. Dodatkowo Atman oferuje klientom łączniki do chmur globalnych, zapewniając im łatwe i bezpieczne zarządzanie rozproszoną architekturą dzięki bezpośredniej komunikacji aplikacji działających np. na serwerach dedykowanych w warszawskim DC z zasobami przechowywanymi w chmurach publicznych, takich jak AWS, Google Cloud itp.

Podczas Capacity Europe w Londynie Atman zaprezentuje również swoją najnowszą aplikację e-Bounding, która znacząco ułatwia pracę partnerom krajowym, jak i zagranicznym. Umożliwia im bowiem sprawdzenie dostępności sieci i usług telekomunikacyjnych Atmana w danej lokalizacji.

– Dzięki współpracy z lokalnymi operatorami, czyli stale poszerzanej sieci partnerów, jako dostawca tzw. ostatniej mili jesteśmy obecni praktycznie w całej Polsce. Jednak w Londynie chcemy przede wszystkim podkreślić naszą konkurencyjną ofertę usług data center, zwłaszcza kolokacji i serwerów dedykowanych, ale także cloud computingu i innych usług typu IaaS: Storage as a Service i Backup as a Service – dodaje Justyna Lenart z Atmana.

W tym roku na Capacity Europe zarejestrowało się już ponad 2500 tys. menedżerów, specjalistów i ekspertów z branży telekomunikacyjnej – przedstawicieli ponad 650 firm z 90 krajów. Swój udział zapowiedzieli tacy operatorzy, jak Deutsche Telekom, Vodafone, Verizon, Telefonica czy Epsilon.