Filtruj po kategorii:
IBM logo
11.04.2024
Nowości firmowe, Nowości produktowe

Atman nawiązał współpracę partnerską z IBM dot. macierzy. To urządzenia wysoko cenione przez firmy korzystające z usługi Serwerów Dedykowanych. Dzięki programowi IBM Partner Plus Atman zyskuje możliwość współpracy ze specjalistami IBM w celu przygotowania rozwiązania w 100% odpowiadającego oczekiwaniom danego klienta.

Budowa Atman DC WAW-3
09.04.2024
Nowości firmowe

Atman zawarł umowę na finansowanie rozbudowy obiektów centrów danych na kwotę 1,35 miliarda złotych. Kredyt przeznaczony jest na głównie na budowę nowego kampusu WAW-3 w Duchnicach pod Warszawą, ale także na rozbudowę istniejących obiektów kolokacyjnych firmy Atman. Umowę sygnowało 6 instytucji finansowych z Polski i Europy.

WAW-3 groundbreaking news cover
16.10.2023
Nowości firmowe, Wydarzenia

Atman zainaugurował realizację kolejnej, jak dotąd swojej największej inwestycji centrodanowej. Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej spółki dokonali symbolicznego wbicia łopat pod budowę Atman Data Center Warsaw‑3 (WAW‑3) 12 października 2023 r. w Duchnicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i partnerów technologicznych Atmana. Otwarcie pierwszego z trzech budynków kampusu WAW-3 jest zaplanowane na IV kwartał 2024 r.

28.09.2023
Nowości firmowe

Atman z sukcesem przeszedł audyt recertyfikacyjny DCOS, przeprowadzony przez firmę EPI. Nasze centra danych od 2019 r. działają zgodnie z wymaganiami Data Centre Operations Standard na poziomie 4. Jak dotąd Atman jest jedyną firmą w Europie z certyfikacją DCOS.

27.04.2023
Nowości firmowe, Nowości produktowe

Atman nawiązuje współpracę partnerską z Lenovo i otrzymuje, jako pierwszy w Polsce, status Cloud Service Providera z uprawnieniami do prowadzenia autoryzowanego serwisu serwerów Lenovo. Dzięki poszerzeniu portfolio dostawców sprzętu klienci usługi Serwerów Dedykowanych Atman zyskują większy wybór wydajnych konfiguracji wyposażonych w procesory 3. generacji czołowych producentów: AMD i Intel.

20.04.2023
Nowości firmowe, Wydarzenia

Atman, Beyond.pl, Data4, Equinix i 3S, właściciele i operatorzy największych centrów danych w Polsce, połączyli siły w celu wzmacniania potencjału polskiej branży data center, edukacji rynku i budowania nowych miejsc pracy poprzez współpracę z władzami, zmiany legislacyjne i wykorzystywanie doświadczeń podobnych organizacji w Europie.

03.01.2023
Nowości firmowe, Nowości produktowe

Zakupione przez Atman gwarancje pochodzenia energii z OZE pokrywają obecnie 100% energii elektrycznej, którą zużywają Centra Danych Atman, w tym sprzęt klientów kolokacyjnych, farma 3000 serwerów dedykowanych, platformy Atman Cloud, Backup i Object torage.

DE-CIX logo
13.09.2022
Nowości firmowe

DE-CIX ogłosił partnerstwo z 4 operatorami punktów wymiany ruchu w Europie Centralnej i Południowej. Polskę reprezentuje Atman, który w unikatowy sposób łączy potencjał profesjonalnych centrów danych i wydajnej, wszechstronnej infrastruktury telekomunikacyjnej, w tym węzła internetowego Thinx IX.

12.07.2022
Nowości firmowe

Rozpoczęliśmy rozbudowę przyłączy energetycznych zasilających Centrum Danych Atman Warszawa-1. Dodatkowe 2 × 15 MW zwiększy łączny potencjał mocy naszych centrów danych do prawie 75 MW.