Serwery dedykowane z elastyczną ochroną antyDDoS

10.04.2018
Bezpieczeństwo, Nowości produktowe, Outsourcing infrastruktury IT
Autor: Atman
Atman udostępnił klientom korzystającym z serwerów dedykowanych dodatkowe plany ochrony przed atakami typu DDoS

Usługa Atman Serwery Dedykowane od lat standardowo i bezpłatnie objęta jest ochroną przed atakami wolumetrycznymi. Teraz klienci otrzymali możliwość zmiany parametrów tej ochrony, wystarczy parę kliknięć w panelu administracyjnym.

Udostępnienie dodatkowych planów w serwerach dedykowanych daje klientom większą swobodę i dostosowanie zabezpieczeń infrastruktury do zmiennych potrzeb prowadzonego biznesu. Do tej pory firmy dzierżawiące serwery dedykowane od Atmana otrzymywały standardową ochronę antyDDoS o ściśle określonych parametrach. W przypadku niektórych klientów czasem wzmożony ruch może jednak być efektem nie ataku przestępców, a działań biznesowych. Spodziewając się wyjątkowej aktywności internautów, będącej rezultatem na przykład akcji promującej nowy produkt, klient może podwyższyć próg aktywujący funkcję blackholing, czyli „wycinanie” niechcianego ruchu, stanowiącego zagrożenie.

– W Atmanie staramy się zawsze wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie budowy firmowej infrastruktury IT. Naszą usługę serwerów dedykowanych od lat cechuje wysoki poziom skalowalności i pełna elastyczność parametrów. Chcieliśmy jednak, by nasi klienci mieli większy wpływ na zarządzanie kwestiami bezpieczeństwa i narzędziami zapewniającymi sprawne działanie środowisk IT w swoich organizacjach – tłumaczy Robert Mikołajski, kierownik produktu w Atmanie.

Funkcja wyboru planu ochrony antyDDoS dla serwerów dedykowanych dostępna jest w Portalu Klienta, gdzie użytkownicy w dowolnej chwili mogą samodzielnie włączyć jeden z planów o rozszerzonych parametrach lub przywrócić bezpłatną ochronę standardową dla dzierżawionych przez siebie maszyn.

System chroniący serwery dedykowane i chmurę Atmana przed atakami wolumetrycznymi bazuje na rozwiązaniu redGuardian. Wyróżnia go automatyczne działanie (eliminacja czynnika ludzkiego), a co za tym idzie bardzo szybki czas reakcji, który jest kluczowy przy atakach DDoS – zagrożenie jest wykrywane i unieszkodliwiane w czasie kilku sekund.

Operator oferuje także usługę Atman AntyDDoS klientom, którzy korzystają z usług dostępu do Internetu Atmana w biurze lub jako element kolokacji swoich urządzeń w Centrach Danych Atman WAW-1 i WAW-2.