14.09.2023
Outsourcing infrastruktury IT

Metoda przechowywania danych w postaci obiektów Object Storage wyróżnia się jako wyjątkowo wydajne, skalowalne i ekonomiczne rozwiązanie. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego przechowywanie danych w usłudze chmurowej Object Storage jest efektywne, bezpieczne i niskokosztowe, poznasz także przykłady użycia.

Rynek serwerowy w Polsce i na świecie
11.05.2023
Analizy branżowe, Nowości produktowe, Outsourcing infrastruktury IT

Zapraszamy do obejrzenia webinaru zarejestrowanego 25 kwietnia 2023 r., podczas którego Marcin Szyszkowski, IaaS Product Manager w Atmanie, i Adam Tomczak, Enterprise Channel Manager CEE w AMD, rozmawiali o rynku serwerowym w Polsce i na świecie.  

cloud e-book pobierz
23.02.2023
Outsourcing infrastruktury IT, Poradniki

Chmura jest modelem świadczenia usług IT, w ramach którego za pośrednictwem Internetu udostępniane są różne technologie i oprogramowanie oraz moc przetwarzania, pamięci masowe i infrastruktura sieciowa. Ten e-book prezentuje podstawowe pojęcia i znaczenia skrótów opisujących różne rodzaje chmur, typów usług, a także najważniejsze zasady selekcji odpowiedniego dostawcy.

Spine-leaf network architecture
16.02.2023
Outsourcing infrastruktury IT

Wydajność infrastruktury IT zależy nie tylko od sprzętu. Wybór serwerów o mocnej konfiguracji nie zawsze wystarczy, szczególnie w przypadku rozbudowanych środowisk. Dużą rolę gra przepustowość i jakość działania sieci wewnętrznej, a także swobodne zarządzanie nią w przypadku infrastruktury dzierżawionej. 

PMR 2022 report cover
23.06.2022
Analizy branżowe, Outsourcing infrastruktury IT

Według raportu PMR z maja 2022 r. powierzchnia centrów danych oferujących usługi kolokacji i hostingu w Polsce zwiększyła się o 12%. Jeżeli chodzi o moc energetyczną tych obiektów wzrost wynosił aż 1/5.

15.03.2021
Outsourcing infrastruktury IT

Chmura prywatna ma takie same zalety co chmura publiczna, ale gwarantuje Ci bezpieczne środowisko do Twojej wyłącznej dyspozycji, fizycznie odseparowane od innych użytkowników clouda. Kiedy warto wybrać takie właśnie rozwiązanie?