PMR 2022 report cover
23.06.2022
Analizy branżowe, Outsourcing infrastruktury IT

Według raportu PMR z maja 2022 r. powierzchnia centrów danych oferujących usługi kolokacji i hostingu w Polsce zwiększyła się o 12%. Jeżeli chodzi o moc energetyczną tych obiektów wzrost wynosił aż 1/5.

15.03.2021
Outsourcing infrastruktury IT

Chmura prywatna ma takie same zalety co chmura publiczna, ale gwarantuje Ci bezpieczne środowisko do Twojej wyłącznej dyspozycji, fizycznie odseparowane od innych użytkowników clouda. Kiedy warto wybrać takie właśnie rozwiązanie?

15.02.2021
Outsourcing infrastruktury IT

Mimo wielu pozytywnych przykładów i rosnącej popularnością usług chmurowych duża część przedsiębiorców pozostaje nieufna. Powracają argumenty, że urządzenia we własnej serwerowni są najpewniejsze, bo pod pełną kontrolą, a dane na nich najbezpieczniejsze. Czasem budzą też zdziwienie ceny clouda, które mogą wydać się niemałe na pierwszy rzut oka. Rozprawmy się z tymi mitami.

28.01.2021
Analizy branżowe, Outsourcing infrastruktury IT

W tle pandemii rozgrywa się bitwa o zachowanie ciągłości działania wielu przedsiębiorstw. Badanie przeprowadzone przez „Computerworld” na zlecenie Atmana daje odpowiedź, w jaki sposób obecny kryzys zmienił podejście organizacji do outsourcingu i chmury.

23.12.2020
Podcasty, Outsourcing infrastruktury IT

Kiedy warto rozważyć migrację do chmury prywatnej? Poznaj charakterystykę chmur innych niż publiczne – zapraszamy do wysłuchania podcastu Atmana.

22.12.2020
Podcasty, Bezpieczeństwo, Outsourcing infrastruktury IT

Poznaj korzyści z wdrożenia Disaster Recovery Center, czyli zapasowego centrum danych – zapraszamy do wysłuchania podcastu Atmana.